Article

Kosiarki do wysokiej trawy i nożyce do żywopłotów – Niepołomice

blankJak zaniedbany trawnik uczynić doskonale równą i niską murawą? Jakie narzędzie najlepiej sprawdzi się do przycinania żywopłotów oraz nadawania im upragnionego kształtu?

Nad powyższymi problemami głowi się wielu mieszkańców miejscowości Niepołomice. Wysoka trawa i rozrośnięte krzewy są nie lada wyzwaniem dla wielu początkujących ogrodników i działkowiczów. W poniższym artykule dowiecie się nieco o kosiarkach do wysokiej trawy oraz nożycach do żywopłotów.

Kosiarki do wysokiej trawy Niepołomice – efektywne koszenie zaniedbanego trawnika

Koszenie wysokiej trawy – często porośniętej zdrewniałymi chwastami – to zadanie, z którym nie każde urządzenie sobie poradzi. W przypadku kosiarek elektrycznych samym problemem jest kabel zasilający, który w wysokiej trawie łatwo uszkodzić. Nie charakteryzują się one także wysoką mocą, więc nawet niewielki teren do skoszenia może wymagać wiele czasu pracy. Zdecydowanie łatwiej z wysoką trawą radzą sobie kosiarki spalinowe. Są mocniejsze, ich silniki mają większą rezerwę mocy i to one najlepiej sprawdzą się do tego celu. Kosiarki ręczne lub automatycznie absolutnie nie nadają się do koszenia trawy.

W przypadku koszenia wysokiej trawy warto także pamiętać, że duża szerokość robocza nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej zainwestować w kosiarkę z mniejszą ilością ostrzy, która skupi się na wycięciu węższego pasa trawy, ale znacznie skuteczniej. Nie można także zapomnieć o zagospodarowaniu skoszonej trawy. Kosiarki do wysokiej trawy powinny posiadać opcję mulczowania lub wyrzutem tylnym (jest to mniej wygodny wariant, bo trzeba następnie zagrabiać trawę, ale zdecydowanie efektywniejszy).

Nożyce do żywopłotów Niepołomice – na co zwrócić uwagę podczas zakupu nożyc do żywopłotu?

Dbanie o żywopłot nie musi być wyczerpującą i czasochłonną pracą – wystarczy użyć odpowiednich nożyc do tego celu. Na rynku nie brakuje rozmaitych rodzajów tych narzędzi, różnych pod względem mocy, długości ostrza oraz kształtu. Jednakże jak wybrać najlepsze nożyce dla siebie? Zdecydować się na elektryczne czy spalinowe?

Elektryczne nożyce do żywopłotu są zdecydowanie najchętniej wybierane. Działają znacznie ciszej i są lżejsze od ich spalinowej koleżanki, dzięki czemu zapewniają pełen komfort podczas pracy. Niestety, mają one i wadę – charakteryzują się krótkim czasem pracy. Decydując się na elektryczne nożyce do żywopłotu powinniśmy więc zwrócić uwagę również na akumulator (najlepszym rozwiązaniem są te z akumulatorem litowo-jonowym).

Dla mocno zdrewniałych gałązek oraz dużych powierzchniowo żywopłotów najlepsze będą nożyce spalinowe, ponieważ poradzą sobie one z każdym wyzwaniem – posiadają znacznie większą moc. Chociaż działają znacznie głośniej i są cięższe, pozwolą nam na idealne przycięcie żywopłotu. Zakupując spalinowe nożyce do żywopłotu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na moc silnika i jego moment obrotowy – im szybszy, tym szybsze i wygodniejsze będzie cięcie.

W sklepie Agrokent nie brakuje profesjonalnych kosiarek do wysokich traw oraz nożyc do żywopłotów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!