Article

Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe, odśnieżarki i zamiatarki – Częstochowa

Trawnik jest najważniejszym – a w wielu przypadkach nawet jedynym – elementem naszego przydomowego ogrodu w Częstochowie. Aby cieszyć się piękną zielenią wiosną, latem i początkiem jesieni, należy włożyć wiele pracy w jego pielęgnację– regularnie kosić, podlewać, napowietrzać glebę. Jednakże i w zimnych porach roku powinniśmy dbać o wygląd naszego ogrodu i podjazdu – nie możemy pozwolić przejąć władzy nad naszym podwórkiem liściom i śniegowym zaspom! Jak sobie z nimi poradzić?

Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe Częstochowa

Opadające z drzew i krzewów liście są utrapieniem każdego ogrodnika. Nie tylko nie wyglądają zbyt estetycznie (choć bywa, że ich kolorowy zachwycają), ale i mogą wywoływać choroby trawnika. Ciągłe zagrabienie ich bywa syzyfową, męczącą pracą, dlatego warto ją sobie ułatwić za pomocą odpowiedniego sprzętu – dmuchawy i odkurzacze ogrodowe zdecydowanie uprzyjemnią i uproszczą to zadanie oraz pozwolą zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Dmuchawy ogrodowe są zazwyczaj zasilane za pomocą akumulatora i nie wymagają połączenia z gniazdkiem elektrycznym. Potrafią one wydmuchać miejsca z trudno dostępnych miejsc i „zebrać” je w jedno miejsce. Odkurzacze ogrodowe są zdecydowanie praktyczniejsze, bo wciągają liście do środka. Ponadto, niektóre modele potrafią je też rozdrabniać, dzięki czemu mogą zebrać ich więcej. Przy zakupie takiego sprzętu należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę i markę, ale i rodzaj zasilania (sieciowe, spalinowe, akumulatorowe) oraz – w przypadku odkurzacza – funkcję rozdrabniania i pojemność jego worka.

Odśnieżarki i zamiatarki Częstochowa

Śnieg, choć jest niezaprzeczalny piękny, często sprawia wiele problemów. Pozbycie się jego nadmiaru bywa równie pracochłonne, jak pozbywanie się liści. Dlatego i w tym przypadku warto zdać się na profesjonalny sprzęt odśnieżający.

Odśnieżarki są urządzeniami, które skutecznie usuwają śnieg z nawierzchni, niektóre z nich rozbijają również zbite i zlodowaciałe zaspy. Śnieg jest szybko zagarniany i kierowany do dyszy (komina), która wyrzuca go na odległość kilku metrów. Niestety, słabsze odśnieżarki radzą sobie jedynie z sypkim śniegiem. Warto dodać, że wiele odśnieżarek jest wielofunkcyjna i posiada wymienne akcesoria – podajnik da się zastąpić szczotkami do zamiatania chodników lub zamiast nich zainstalować pług śnieżny.

Zamiatarki różnią się od odśnieżarek tym, że zamiast stalowych wirników posiadają obrotowe szczotki z mocnego tworzywa. Zmiatają one śnieg i odrzucają go na bok. Nie mają one także dyszy, wyrzucającej śnieg na dalszą odległość. Jest to natomiast urządzenie praktyczniejsze, bo całoroczne – można nim zmiatać także liście.

Warto być przygotowanym zarówno na nadmiar liści, jak i śniegu. W pozbyciu się ich nadmiaru pomogą nam dmuchawy i odkurzacze ogrodowe oraz odśnieżarki i zamiatarki. W sprzedaży naszego sklepu Agrokent nie brakuje modeli tych sprzętów – na pewno wybierzesz urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb. Jeśli masz pytania lub wątpliwości – skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy Ci w podjęciu właściwej decyzji w kwestii zakupu sprzętu i pielęgnacji ogrodu.