Article

Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe, odśnieżarki i zamiatarki – Katowice

Nie tylko w ciepłych porach roku należy dbać o wygląd ogrodu w Katowicach. Zarówno jesienią, jak i zimą również powinniśmy pielęgnować nasze przydomowe tereny. Pomogą nam w tym odkurzacze i dmuchawy do liści (urządzenia ułatwiające sprzątanie liści opadłych jesienią) oraz odśnieżarki i zamiatarki (maszyny umożliwiające skuteczne odśnieżanie i zamiatanie śniegu). Jeśli uważacie owe urządzania za fanaberię – koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca! Nie tylko w ciepłych porach roku należy dbać o wygląd ogrodu w Katowicach. Zarówno jesienią, jak i zimą również powinniśmy pielęgnować nasze przydomowe tereny. Pomogą nam w tym odkurzacze i dmuchawy do liści (urządzenia ułatwiające sprzątanie liści opadłych jesienią) oraz odśnieżarki i zamiatarki (maszyny umożliwiające skuteczne odśnieżanie i zamiatanie śniegu). Jeśli uważacie owe urządzania za fanaberię – koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca!

Dmuchawy ogrodowe – pozbądź się zalegających w kątach liści

Dmuchawa ogrodowa to sprzęt, który pozwala zgarnąć liście w określone miejsce, z którego zostaną następnie zabrane. Działa jak tradycyjna miotła, ale z o wiele większą skutecznością. Idealnie sprawdza się ona do pozbycia się liści zalegających w różnych zakamarkach naszego ogrodu (także tych mokrych). Za jej pomocą liście są podrywane i możemy przedmuchać je w wybrane miejsce, aby potem je szybko zebrać. Istnieją dmuchawy wbudowane w odkurzacze ogrodowe, dzięki czemu – osuszone przez dmuchawę liście – możemy następnie łatwo z jednej sterty zassać.

Odkurzacze ogrodowe – szybko uporządkowany ogród

Odkurzacz ogrodowy pozwala sprawnie uprzątnąć nie tylko opadłe liścia, ale także drobne gałązki, ściętą trawę oraz piach z chodników i tarasów. Zassane przez odkurzacz liście i inne odpadki ogrodowe od razu wpadną do worka podczepionego do odkurzacza, nie trzeba wiec zbierać ich ręcznie. Poza możliwością zasysania liści i innych ogrodowych odpadów, wiele odkurzaczy ogrodowych ma także funkcje rozdrabniania. Zassane elementy, zanim wpadną do worka, są dokładnie rozdrabniane – dzięki temu otrzymujemy dodatkowo znakomity kompost, który będziemy mogli wykorzystać przy późniejszej pielęgnacji ogrodu!

Odśnieżarki – ciężkie warunki im nie straszne

W przypadku grubszych warstw śniegu lub powłok lodowych, warto postawić na odśnieżarki. Na skuteczność ich działania ma wpływ między innymi: wielkość powierzchni do odśnieżenia oraz grubość pokrywy i struktura śniegu, a także ukształtowanie terenu. Odśnieżarki spalinowe sprawdzają się zarówno na niewielkich powierzchniach wokół domu, jak i na osiedlowych uliczkach, drogach, w parkach i na bardzo dużych powierzchniach. Mogą działać nawet w naprawdę niskich temperaturach, nawet przez kilka godzin! Przy ich wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na jej napęd – ma on istotne znaczenie przy poruszaniu się po śliskich powierzchniach.

Zamiatarki – utrzymaj czystość wokół domu

Zamiatarki z łatwością pozbywają się śniegu i przygotowują chodniki do bezpiecznego chodzenia. Znakomicie sprawdzają się do usuwania miękkiego i jeszcze nieubitego puchu . Dzięki nim możesz szybko oczyścić alejki, podjazd czy patio. Urządzenia te skutecznie zbierają również liście, papierki, żwir, piasek i inne zanieczyszczenia. Pozwalają one utrzymać czystość wokół Twojego domu i pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe, odśnieżarki i zamiatarki – w naszym sklepie nie brakuje różnych modeli urządzeń, które pozwolą zachować Ci schludnie uporządkować teren wokół Twojego domu w Katowicach. U nas z łatwością mógł zaopatrzyć się w sprzęt idealny do Twoich oczekiwań. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!