Article

Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe, odśnieżarki, zamiatarki – Bielsko-Biała

Porządki w ogrodzie bywają zadaniem niezwykle wymagającym i wie o tym każdy mieszkaniec Bielsko-Białej. Przeznacza się na nie zarówno mnóstwo czasu, jak i ogromne pokłady energii. Naturalnie, jak w przypadku wszystkich prac na terenach zewnętrznych, można sobie ten obowiązek ułatwić za pomocą odpowiedniego sprzętu. Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe szybko rozprawią się z niechcianym dywanem z liści, zamiatarki uporządkują chodniki i ulice, a odśnieżarki pozbędą pokładów białego puchu. Jednakże, aby urządzenia te były naprawdę użyteczne, musimy właściwie dobrać ich moc i uwzględnić ich wszystkie – również dodatkowe – funkcje. Na jakie szczegóły zwrócić uwagę przy wyborze dmuchaw i odkurzaczy ogrodowych oraz odśnieżarek i zamiatarek? Jakie nadprogramowe wstawki są warte w nich uwagi? O tym przeczytacie w poniższym artykule!

Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe Bielsko-Biała – pozbądź się liści

Przed zakupem zarówno dmuchawy do liści, jak i odkurzacza ogrodowego, warto określić swoje potrzeby, bowiem w sklepie Agrokent królują dwa rodzaje owych sprzętów: spalinowe i elektryczne. Dmuchawy do liści z silnikiem spalinowym najlepiej sprawdzają się do sprzątania dużych działek. Są najskuteczniejsze, jednakże ich ciężar i głośne działanie bez wątpienia nie przypadną każdemu do gustu. Natomiast dmuchawy elektryczne działają ciszej, ale są za to mniej wydajne. Dzielą się na dwa rodzaje: sieciowe i akumulatorowe. W wypadku tych pierwszych ograniczeniem jest kabel, jednakże są lekkie i wygodne, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w małych ogrodach. Jeśli potrzebujecie większej mobilności, a teren sprzątania nie jest z byt duży, najbardziej komfortowo będzie pracowało Wam się z dmuchawami z wbudowanym akumulatorem.

Wiele dmuchaw do liści jest także urządzeń wielofunkcyjnym – nie tylko zdmuchują liście, ale i są jednocześnie ogrodowymi odkurzaczami. Pozwalają od razu zebrać liście, co jest niezwykle praktyczne i pozwalają na ogromną oszczędność czasu. Największe znaczenie w tych urządzeniach pełnią worki na liście i to na nie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Przy małych musimy liczyć się z często koniecznością opróżniania, przy dużych – z możliwym większym ciężarem odkurzacza.

Odśnieżarki i zamiatarki Bielsko-Biała – porządkowanie dróg i chodników

Odśnieżarki i zamiatarki potrafią znacznie ułatwić porządkowanie dróg nie tylko podczas obfitych opadów śniegów, ale i w cieplejszych miesiącach. Urządzenia te sprawiają, że można bez trudu odśnieżyć lub odkurzyć podjazd oraz wszelkie inne dróżki i chodniki. Maszyny te najczęściej spotyka się w wydaniu spalinowym, choć nie brakuje i modeli elektrycznych (te jednak przeznaczone są do małych powierzchni, ponieważ obszar pracy ograniczony jest długością kabla). Spalinowe odśnieżarki i zamiatarki – podobnie jak w przypadku dmuchaw i odkurzaczy – polecane są przede wszystkim do cięższych prac na większej przestrzeni.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Agrokent, gdzie nie brakuje interesujących modeli dmuchaw, odkurzaczy, zamiatarek, odśnieżarek i wielu innych sprzętów ogrodowych!