Article

Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe, odśnieżarki, zamiatarki – Gliwice

Stosy liści i śniegu to nie lada gratka dla każdego dziecka. Niestety, nieośnieżony teren wokół domu i trawnik pełen więdnących liści, nie jest powodem do radości dla ogrodnika. Nie tylko ze względu na estetykę, wszak kolorowy „dywan” potrafi prezentować się doprawdy pięknie, a i biały puch zwykle wygląda niczego sobie. Niestety, obie te rzeczy mogą być niebezpieczne zarówno dla nas (możliwość poślizgnięcia się), jak i dla naszego ogrodu (gnijące liście mogą wywołać choroby podłoża). Jak sprawnie pozbyć się tych zagrożeń, jakie metody zastosować i sprzęty? Przeczytajcie ten artykuł do końca, a dowiecie się, jak skutecznie uporządkować tereny przydomowe w Gliwicach!

Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe Gliwice – pozbądź się liści

Jesienne prace porządkowe potrafią dać w kość. Drzewa i krzewy stopniowo tracą liście, a to wiąże się z – w najlepszym wypadku – co kilkudniowym ich zgrabianiem. Jest to czynność ciężka i żmudna, zajmująca mnóstwo czasu i pochłaniająca sporo energii. Ale nie musi tak być – może zaopatrzyć się w specjalnie sprzęty ogrodowe – m.in. dmuchawy i odkurzacze ogrodowe, które zyskują się coraz większą sympatię i popularność wśród ogrodników.

Dmuchawy zazwyczaj zasilane są z akumulatora, w związku z czym nie wymagają połączenia z gniazdkiem elektrycznym. Znakomicie sprawdzają się do sprzątania tarasów i mniejszych ogrodów. Odkurzacze ogrodowe są bardziej praktyczne, ponieważ wciągają liście do środka (wiele z nich również ma funkcję ich rozdrabniania, która pozwala pomieścić ich więcej w worku).

Odśnieżarki Gliwice – odśnież swoją posesję

Zalegający na posesji śnieg to nic przyjemnego – podobnie jak codzienne jej odśnieżanie. Na szczęście, tę pracę umilić może pewna maszyna – odśnieżarka. Usuwa ona śnieg z nawierzchni, a mocniejsze modele są w stanie również rozbić nawet zbite i zlodowaciałe zaspy – po prostu zgarnia je i wyrzuca na odległość kilku metrów. Do odśnieżenia niewielkich odcinków wystarczy odśnieżarka elektryczna. Co prawda, ogranicza ją kabel, ale jest znacznie cichsza, zwrotniejsza i prostsza w obsłudze. Zajmuje również znacznie mniej miejsca, ale – niestety – nie poradzi sobie z większymi zaspami.

Zamiatarki Gliwice – uporządkuj tereny przydomowe

Zamiatarki bez wątpienia są idealnym sprzętem do prac typowo porządkowych. Są one niezwykle praktyczne – są w stanie zamieść zarówno śnieg i liście, jak i śmiecie oraz inne brudy. Można ich używać przez cały rok – sprawdzają się zarówno przy zwykłych domostwach, jak i w firmach budowlanych, sprzątających, przemyśle. Zwykle posiadają one regulację, która umożliwia dopasowanie jej wysokości do nierówności i rodzaju czyszczonej powierzchni a opcjonalny zbiornik na zanieczyszczenia wydłuża możliwy czas pracy. W opcjonalnym wyposażeniu dostępny jest również spych śniegu, który może być wykorzystywany do odgarniania małych ilości śniegu i lodu.

Zarówno liście, jak i śnieg potrafią prawdziwym utrapieniem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z oferta sklepu Agrokent, gdzie znajdą Państwo sprzętu, właściwe do pokonania tych „potworów”.