Article

Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe, odśnieżarki, zamiatarki – Rybnik

blankPorządki w ogrodzie to nie lada wyzwanie, bowiem należy sprzątać w nim regularnie. Każdy mieszkaniec Rybnika doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też wkłada wiele pracy w jego pielęgnację. W zimnych porach roku utrzymanie ogrodu oraz innego przydomowego terenu w ładzie jest szczególnie trudnym zadaniem, ponieważ zasypują je liście oraz musimy mierzyć się z uciążliwymi śnieżnymi zaspami. Jak sobie poradzić z – często – syzyfowymi porządkami? Jakie sprzęty pomogą nam w nierównej walce z naturą? Przeczytajcie poniższy artykuł, a poznacie odpowiedzi na te pytania!

Dmuchawy ogrodowe Rybnik – ułatwienie zbierania liści

Dywan z liści na trawnikach, ścieżkach i chodnikach jest utrapieniem każdego ogrodnika w Rybniku. Często – choć są one barwne i zachwycają kolorami – nie wyglądają one estetycznie. Na domiar tego wywołują choroby trawnika, które mogą w przyszłości powodować puste place w naszym ogrodzie, a tego bez wątpienia każdy wolałby uniknąć. Jednakże ciągłe zagrabianie liści to praca męcząca, często bezsensowna (przy mocniejszym podmuchu trawnik znów jest pełen liści), ale można znacząco sobie je ułatwić za pomocą odpowiedniego sprzętu – np. dmuchaw ogrodowych. Zasilane są one za pomocą akumulatora i nie wymagają dostępu do gniazdka elektrycznego. Potrafią one wydmuchiwać liście oraz inne zanieczyszczenia z trudno-dostępnych miejsc i „zaganiać” je w jedno miejsce, co znacząco ułatwia ich zebranie.

 

Odkurzacze ogrodowe Rybnik – najpraktyczniejsze do liści

Uprzyjemniają i ułatwiają sprzątanie terenów zielonych także odkurzacze ogrodowe. Są one nawet praktyczniejsze od dmuchaw, ponieważ wciągają one liście do środka – prosto do worka (nie trzeba ich zbierać). Niektóre modele odkurzaczy ogrodowych potrafią również rozdrabniać liście, dzięki czemu mogą zebrać ich więcej.

Przy zakupie zarówno dmuchawy ogrodowej, jak i odkurzacza ogrodowego powinno się wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj zasilania (sieciowe, spalinowe lub akumulatorowe) oraz dodatkowe funkcje. Dopiero w następnym kroku markę oraz cenę.

Odśnieżarki Rybnik – nie tylko do śniegu

Śnieg sprawia wiele problemów. Pozbycie się jego nadmiaru umożliwiają odśnieżarki. Skutecznie usuwają śnieg z nawierzchni, wiele modeli znakomicie radzi sobie również ze zlodowaciałymi zaspami. Wiele odśnieżarek wyposażonych jest w wymienne akcesoria – dzięki czemu można nie tylko usuwać za ich pomocą śnieg, ale też zamiatać chodniki w innych porach roku.

Zamiatarki Rybnik – praktyczne urządzenia zamiatające

Zamiatarki są niezwykle praktycznymi urządzeniami, które zamiatają zarówno śnieg, jak i piasek oraz inne zanieczyszczenia. Można ich używać przez cały rok i – co niezwykle istotne – doskonale radzą sobie również z liśćmi, śmieciami i innymi zanieczyszczeniami. Zamiatarki wyposażone są w obrotowe szczotki z mocnego tworzywa, które gwarantują im nietuzinkową skuteczność.

Jesień i zima to po roku, które wymagają wielu prac porządkowych na terenach zieleni. Dlatego zdecydowanie warto wyposażyć się w profesjonalne sprzęty: dmuchawy i odkurzacze ogrodowe, odśnieżarki i zamiatarki oraz znacznie więcej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Agrokent – tutaj znajdziecie Państwo wszystko, co niezbędne!