Article

Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe, odśnieżarki, zamiatarki – Zabrze

W miejscowości Zabrze nie brakuje pięknych, uporządkowanych ogrodów. To dobrze, ponieważ liście i inne „odpadki” należy usuwać regularnie. Mogą one wywołać chorobę trawnika, co skutkuje łysymi placami oraz brzydką barwą trawy, a to nie prezentuje się najlepiej. W sprzątaniu ogrodu pomogą nam różne sprzęty ogrodowe, między innymi dmuchawy i odkurzacze ogrodowe, które zyskują coraz więcej zwolenników. Natomiast doprowadzenie do ładu terenów „obok zieleni” należy pozostawić maszynom takim jak zamiatarki i – w okresie zimowym – odśnieżarki. W artykule poniżej dowiecie się, o czym należy pamiętać przy zakupie wcześniej wspomnianych sprzętów i dlaczego warto w nie zainwestować.

Dmuchawy ogrodowe Zabrze – zasilane akumulatorem

Dmuchawy ogrodowe za pomocą strumienia powietrza przemieszczają liście, skoszoną trawę, piasek, a nawet drobne gałązki i szyszki. Najczęściej zasilane są akumulatorem, dlatego swobodnie możemy korzystać z nich na całej powierzchni ogrodu i dalej. Są one niezwykle wygodne i dzięki nim można sprawnie i dokładnie oczyścić niewielką powierzchnię. Istnieją również dmuchawy spalinowe, które są bardziej wydajne i radzą sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami, jednakże generują duży hałas oraz sieciowe, cichutko działające, ale za to ograniczone długością kabla.

Odkurzacze ogrodowe Zabrze – oszczędność czasu

Odkurzacze ogrodowe są – krótko mówiąc – dmuchawami z funkcją zbierania. Zasysają liście do specjalnego worka podczepionego do urządzenia, dodatkowo je rozdrabniając, dzięki czemu są w stanie zebrać ich naprawdę wiele. Takie odkurzacze potrafią zaoszczędzić wiele czasu i sprawiają, że porządkowanie ogrodu staje się przyjemniejsze i łatwiejsze.

Przy zakupie zarówno dmuchawy ogrodowej, jak i odkurzacza należy wziąć pod uwagę przede wszystkim moc (im większy ogród, tym powinna być większa). Znaczenie ma również waga, wielkość worka i funkcja rozdrabniania (w przypadku odkurzaczy), a także elementy takie jak bezpieczny włącznik/wyłącznik, bowiem siła tych maszyn bywa całkiem duża.

Odśnieżarki Zabrze – pozbądź się śniegu

Odśnieżarki do śniegu są bardzo praktyczne i łatwe w obsłudze. Pozwalają szybko odśnieżyć przydomowy chodnik lub uliczkę, bez potrzeby używania siły. Odśnieżarka elektryczna sprawdzi się przede wszystkim do usuwania świeżego śniegu. Wymaga minimalnej konserwacji, jest cicha i lekka, jednakże jej ograniczeniem jest długość kabla zasilającego. Natomiast odśnieżarka spalinowa sprawdzi się na większych i bardziej zaśnieżonych terenach.

Zamiatarki Zabrze – porządek wokół posesji

Zamiatarki – jak sama nazwa wskazuje – służą do zamiatania podjazdów, ścieżek i innych terenów. Doskonale radzą sobie z piaskiem i innymi zanieczyszczeniami, usuwając je całkowicie z czyszczonej powierzchni. Są to urządzenia skuteczne i niezwykle wydajne. Zamiatarki spalinowe są w stanie poradzić sobie również ze śniegiem. Jeśli więc cenisz porządek wokół posesji – koniecznie przemyśl jej zakup!

W sklepie Agrokent czega na Ciebie bogaty wybór dmuchaw i odkurzaczy ogrodowych oraz zamiatarek i odśnieżarek. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.