Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Andrychów

blankKażdy ogrodnik wie, że gleba ma duży wpływ na wszelaką roślinność, jaka zdobi nasze ogrody. Chodzi tu o wszystkie drzewa, krzewy, a nawet trawę. W glebie bowiem znajdują się wszystkie najpotrzebniejsze związki i minerały, które docierają do korzeni. Wiadomo jednak, że jeśli nic nie robimy długo z ziemią, ona po prostu jełczeje i nie odżywia korzeni. Czasami więc trzeba ją nieco odświeżyć. Niezawodne w tym temacie, mogą okazać się glebogryzarki i wertykulatory, które to dostępne są chociażby w Andrychowie. Grunt jednak jest w tym, aby zainwestować w dobry i mocny sprzęt, który będzie służył przez długi czas.

Glebogryzarki – Andrychów

Dawniej, aby uzyskać dobre podłoże pod rośliny, używano sprzętu ręcznego. Na pewno wielu z Was zna widły amerykańskie, czy też bardzo charakterystyczne narzędzie, jakim jest szpadel. Do tego celu używano bardzo dużo siły i zabierało to również sporo czasu. Wtedy wystarczyła godzina i człowiek się po prostu męczył. Na szczęście… Przy dzisiejszym rozwoju technologicznym, nie ma już takiej konieczności. Mamy bowiem na myśli glebogryzarkę – urządzenie, które ma możliwość spulchniać glebę, czyli w tym przypadku, dajemy jej drugą szansę na zyskanie odpowiednich właściwości, które to w późniejszym czasie, mają za zadanie dotrzeć do najgłębszych części naszych roślin. Glebogryzarka do tego celu używa ostrych noży, które wbijają się w powierzchnie na odpowiednią głębokość, po czym ją przekopują. W zależności od zapotrzebowania, można zakupić taką z silnikiem elektrycznym, bądź spalinowym. Jeśli macie łatwy dostęp do zasilania elektrycznego i niedużą powierzchnię, polecana jest oczywiście ta pierwsza. Z kolei… W przypadku większego ogrodu, najlepiej skupić się na glebogryzarce spalinowej. Jest ona wygodna z tego względu, iż nie trzeba martwić się o dostęp do prądu. Ma też znacznie większą moc, co przekłada się oczywiście na wydajniejszą pracę.

Wertykulatory – Andrychów

Kolejne urządzenie, warte każdej uwagi – wertykulator. Każdy posiadacz trawnika, na pewno się z niego ucieszy. Jest bardzo pomocny, a to dlatego że jest w stanie naciąć darń, przy pomocy metalowych ostrzy. Wertykulator to po części również odchwaszczacz. Potrafi przekopać trawnik, usunąć chwasty, oraz obumarłe fragmenty roślin. Możliwa jest również wielofunkcyjność, czyli w tym przypadku zakupić wertykulator wraz z glebogryzarką. Wszystko działa na tej samej zasadzie. Sprzęt elektryczny jest niezawodny na małych powierzchniach, zaś z urządzenia spalinowego, korzysta się tam, gdzie jest większy obszar, bez sąsiadów w pobliżu. Trzeba mieć na uwadze to, że wydzielane są wówczas spaliny, które niekoniecznie lubią być wdychane, przez osoby mieszkające w otoczeniu.

Zachęcamy Państwa, do zapoznania się z naszą ofertą na stronie. W naszym sklepie, poza glebogryzarkami i wertykulatorami znajdziecie jeszcze wiele innych, produktów, z których będziecie mogli skorzystać podczas codziennych prac ogrodowych. Stawiamy na doskonałą jakość, wytrzymałość i wygodę. Andrychów zaprasza!