Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Bochnia

blankJak sprawić, aby dzisiejsza praca w ogrodzie odbywała się na pełnych obrotach i dała tak długo, wyczekiwany przez nas, idealny plon? Nie ma w tym nic trudnego, wystarczy tylko wyposażyć się w sprzęt, który będzie w stanie wszystko zmienić. Jedną z najważniejszych rzeczy jest oczywiście gleba. Na pewno nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę, odgrywa ona w tym wszystkim. Stanowi ona bowiem, swoisty fundament, od którego, tak naprawdę zależy rozwój całej roślinności. Aby zyskać prawidłowe podłoże, najlepiej będzie zaopatrzyć się w glebogryzarki i wertykulatory. Bochnia jest jednym z miast, w którym możesz nabyć ów sprzęt i to właśnie on, ma pokazać nam, co najważniejsze jest we wnętrzu ziemi, to właśnie on… Ma pomóc odkryć nam wszystkie sekrety, które przyczynią się do porostu bujnej roślinności i bogatego plonu.

W kilku słowach o glebogryzarkach – Bochnia

Glebogryzarka… Już po samej nazwie, można domyślić się, do czego służy. Przekładając to na potoczną mowę – gryzienie gleby, czyli innymi słowy jest to spulchnianie ziemi. Dzięki temu, otwieracie wszystko, co było do tej pory zwarte i zbite. Glebogryzarka dla posiadaczy ogrodów w Bochni, ma za zadanie „otworzyć” glebę i dać jej możliwość na pozyskanie wszystkich, najpotrzebniejszych minerałów, które zostaną przekazane roślinom, włącznie z nawodnieniem. Maszyna ta działa, jak dżdżownica, której zadaniem jest, zapewnienie odpowiedniego rozwoju wszystkiemu, co rośnie. Do całego,tego „wgryzania się” w glebę, dochodzi przy pomocy ostrych noży, jakie umieszczone są na tarczach. Dzięki dużej prędkości, można osiągnąć upragniony efekt. Jakby tego było mało, glebogryzarka nie zostawia po sobie żadnych grudek i dodatkowo doskonale odchwaszcza, co sprawdza się zwłaszcza w sytuacji, kiedy chcemy posiać trawę. Maszyna ta jest przystosowana do wielogodzinnej pracy, nawet na dużych powierzchniach, więc… Niezależnie od tego, jakimi rozmiarami ogrodu dysponujesz, możesz z niej korzystać. Na większym obszarze, najwygodniej jest uruchamiać glebogryzarkę spalinową, a na mniejszym, wiadomo… Elektryczną – jaką dziś dla siebie wybierzesz?

Wertykulator w Bochni, a idealny trawnik

Wertykulacja ma bardzo dobry wpływ na prawidłowy porost trawy. W ten sposób zapewnicie glebie  odpowiednią ilość wody, oraz składników odżywczych. Wertykulator usuwa też niepotrzebne chwasty i porośnięty mchem teren. We wszystkim tym pomagają pionowe noże, które w szybkim tempie usuwają obumarłe warstwy trawy, co w efekcie przyczynia się do do rozluźnienia gleby. Najlepsza do tego jest gleba o wilgotnej strukturze, a to dlatego, że jest bardziej miękka i cały ten „zabieg” można o wiele łatwiej przeprowadzić. Dobrze jest też, zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju wertykulator będzie używany. Bochnia daje sporo możliwości, dlatego wystarczy tylko, że zdecydujesz się na to, jakiego rodzaju sprzęt wybierzesz. Jeśli masz nieskończone dylematy, nasz sklep może okazać się tym, w którym znajdziesz dla siebie maszynę idealną. Zapoznaj się z naszą ofertą – zapraszamy do kontaktu, Bochnia czeka!