Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Bytom

Żadne sprzęty nie zapewnią tak znakomitej kondycji naszemu trawnikowi, jak glebogryzarki i wertykulatory. Te urządzenia sprawiają, że tereny zieleni w Bytomiu zachwycają niemal przez cały rok swoim wyglądem – soczystą barwą i gęstością trawy. Dlatego też, jeśli posiadasz ogród i jeszcze nie miałeś do czynienia z tymi sprzętami, koniecznie powinieneś zacząć z nich korzystać. Ich używanie jest banalnie proste, a przynosi ogromne efekty! Jeśli jesteś ciekawy do czego konkretnie służą glebogryzarki i wertykulatory, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca – znajdziesz w nim odpowiedzi na wszystkie swoje pytania!

Glebogryzarki Bytom – idealnie spulchniona gleba

Glebogryzarka to sprzęt, który jest w stanie zapewnić nam przepiękny trawnik. Spulchnia intensywnie ziemię, napowietrza ją i odchwaszcza. Na rynku znajdują się również modele glebogryzarek, które posiadają znacznie więcej opcji, między innymi rozprowadzają kompost, ale dla przydomowego ogrodu zdecydowanie wystarczające są jej podstawowe opcje.

Najważniejszą częścią każdej glebogryzarki są noże umieszczone na tarczach, które obracają się według własnej osi. Poruszają się one bardzo szybko, dosłownie wgryzają się w ziemię (stąd nazwa „glebogryzarka”), podrzucają ją i przewracają na drugą stronę. Co istotne – nie zostawiają przy tym ani grudek, ani szczelin powietrznych. Glebogryzarka zapewnia podłoże idealne do wysiewu trawy – na spulchnionej w ten sposób ziemi wyrośnie obficie! Jeśli więc marzycie o gęstym i pięknie zazielenionym trawniku – ten sprzęt stworzony jest dla Was!

Wertykulatory Bytom – odżywiony trawnik

Wertykulacja to prosty zabieg wykonywany na powierzchni trawnika, który ma na celu dokładne spulchnienie gleby. Darń nacinana jest pionowa, co sprzyja pozbyciu się obumarłych korzeni i szczątek zbędnych roślin. W ten sposób ziemia szybciej przyjmuje składniki odżywcze. Warto także dodać, że wertykulacja jest bardzo pomocna w usuwaniu mchu z trawnika i pobudza trawę do intensywnego wzrostu.

Napowietrzanie trawnika jest głównym zadaniem wertykulatora. Jego pionowe noże z dużą siłą przycinają darń, a następnie podnoszą ją, co rozluźnia glebę i skutecznie ją napowietrza (zapewniają również korzeniom więcej miejsca na rozrost). Wertykulacja ułatwia także dostarczanie wody do korzeni traw, co również ma wpływ na ich wygląd i zdrowie.

Jeśli szukasz sprawdzonej glebogryzarki lub wertykulatora, koniecznie zapoznaj się z szeroką ofertą sklepu Agrokent. Bez wątpienia znajdziesz tutaj sprzęt idealny do potrzeb swojego ogrodu, który nie tylko spełni Twoje oczekiwania, ale także wpisze się w Twój budżet. Glebogryzarki i wertykulatory z naszego sklepu zagwarantują szybkie i widoczne efekty w wyglądzie Twojego trawnika – odżywią go i pozbędą się szkodliwych dla zdrowia trawnika chwastów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz promocjami i – w razie pytań lub niejasności – zachęcamy do skontaktowania się z nami. Z przyjemnością pomożemy w wyborze właściwego sprzętu do Twojego ogrodu w Bytomiu!