Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Chrzanów

blankGlebogryzarka i wertykulator. Dzisiaj są to urządzenia, które mają pomóc nam w codziennych pracach ogrodowych i nie tylko. Dzięki nim możemy zrezygnować ze standardowych narzędzi, które stanowią jedynie utrudnienie, a przecież chodzi o to, aby ułatwiać sobie życie a nie stawiać dodatkowe poprzeczki, prawda? Nawet mieszkańcy małych miast, takich, jak Chrzanów mogą w łatwy sposób sobie z tym poradzić. Jeśli nie wiesz, jak tego dokonać, my opowiemy Ci wszystko, włącznie z najdrobniejszymi szczegółami… Lecz, aby się dowiedzieć nieco więcej, zachęcamy do zagłębienia się w dalszą część artykułu, nie przegap tego, co najważniejsze!

Glebogryzarka i jej zastosowania – Chrzanów

Szukając odpowiedniego urządzenia, które ma posłużyć nam, jako pomocnik do ogrodu, bądź upraw na farmie, powinniście zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujecie od takiej maszyny. Warto wiedzieć, że w tym przypadku gleba ma ogromne znaczenie, bo to od niej wszystko się zaczyna. Jeśli podłoże pod rośliny jest niewłaściwe, to trzeba przygotować się na kiepski plon. Można temu jednak zapobiec i tutaj właśnie pojawiają się glebogryzarki, których zadaniem jest stworzenie dobrych warunków dla sadzonek. Glebogryzarkę można porównać do ogromnej dżdżownicy, a to dlatego że odpowiada za spulchnianie gleby, dzięki czemu można uzyskać odpowiednie napowietrzenie, oraz nawodnienie gleby, w efekcie czego, uprawy mają dostęp do wszystkich minerałów zawartych w ziemi. Nie jest powiedziane, że z takiego sprzętu korzysta się jedynie na dużych obszarach w postaci pól. Można zaopatrzyć się w glebogryzarkę ogrodową, która będzie sprzyjała rozwojowi waszych kwiatów, czy też pojedynczych grządek. W zależności od zapotrzebowania, możecie Państwo zaopatrzyć się w glebogryzarkę mechaniczną, czyli pchaną ręcznie; elektryczną, bądź spalinową. Te ostatnie są znacznie głośniejsze, dlatego jeśli wasza powierzchnia ogrodu nie a ogromnych rozmiarów, warto zakupić sprzęt elektryczny, z tego względu, że jest o wiele lżejszy, nie wydziela spalin i pracuje znacznie ciszej.
Do powierzchni nie przekraczającej 35 cm szerokości, idealnie nada się sprzęt elektryczny, z mocą silnika od 200 do 500 W.  Z kolei, jeśli macie do czynienia z większą działką, poza miastem, dobrze będzie pomyśleć nad glebogryzarką spalinową, gdyż nie wymaga ona dostępu do prądu, czyli w tym przypadku nie trzeba  rozprowadzać kabla zasilającego. Takiego typu urządzenia mają są głośniejsze, ale w zamian za to mają większą moc, co przekłada się na bardziej wydajną pracę.

Wertykulator to zadbany trawnik

Jeśli w Waszym ogrodzie główną rolę odgrywa trawa, warto w tym przypadku zastanowić się nad wertykulatorem. Urządzenie to doskonale radzi sobie z oczyszczaniem trawnika z filcu, czyli obumarłej warstwy trawy. Idealnie napowietrza też glebę pod trawnik, oraz zapobiega powstawaniu  mchu i hamuje jego rozprzestrzenianie się. Ogromną zaletą ów sprzętu jest to, że usuwa chwasty, dzięki czemu trawa będzie zdrowo rosła i nabierze właściwego, świeżego wyglądu i koloru. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu – Chrzanów zaprasza!