Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Częstochowa

Prawidłowa pielęgnacja ogrodu w Częstochowie jest nie lada wyzwaniem. Wymaga ona nie tylko wykonania mnóstwa czynności i wiedzy, ale i sprzętów, które utrzymają naszą zieleń w znakomitej kondycji. Przede wszystkim należy właściwie przygotować glebę, aby zapewnić trawnikom i roślinom prawidłowy wzrost. Jaki sprzęt nam w tym pomoże? Glebogryzarki i wertykulatory!

Glebogryzarki Częstochowa – przygotuj glebę na nowy sezon

Glebogryzarka to urządzenie, które pozwala napowietrzyć i odchwaścić glebę. Dzięki niej możemy odpowiednio przygotować trawnik pod zasiew czy zasadzenie kwiatów.

Kupując glebogryzarkę, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, np. moc silnika – im moc jest wyższa, tym urządzenie lepiej poradzi sobie ze zwartą i trudną w spulchnianiu ziemią. Innym istotnym parametrem jest szerokość robocza. Określa ona, ile glebogryzarka jest w stanie spulchnić ziemi za jednym razem. Im ta szerokość jest większa, tym do większych powierzchni nadaje się sprzęt. Znaczenie ma tutaj również głębokość pracy. Mniejsze urządzenia nadają się do zakładania grządek czy niewielkich rabat. Większe sprzęty mogą „wgryźć się” nawet na głębokość do 35 cm, co z kolei pozwala na zakładanie bardziej wymagających upraw.

Wertykulatory Częstochowa – pozbądź się chwastów

Wertykulatory nacinają darń w celu napowietrzenia korzeni. Równomierne rozłożenie ostrzy umożliwia także wycięcie niechcianych porostów i chwastów, bez nadmiernego kaleczenia trawnika. Ich elektryczna odsłona to najpopularniejsze rozwiązanie w przydomowych ogrodach. W sklepie Agrokent dostępna jest wiele wertykulatorów różniących się: szerokością roboczą, mocą silnika, pojemnością koszy i oczywiście ceną. Im większa połać trawnika, tym bardziej warto zdecydować się na mocniejszy silnik.

Wybierając wertykulator, tak samo, jak każdy inny sprzęt, uważajmy na „sztuczną oszczędność”. Lepiej wydać nieco więcej pieniędzy i wybrać sprzęt lepszej marki, mogący posłużyć nam przez co najmniej kilka sezonów, niż skusić się na tańszy egzemplarz, który rozpadnie się po pierwszej godzinie pracy. Największą wadą wertykulatorów elektrycznych jest wszędzie ciągnący się za nami kabel, na który – podobnie jak przy glebogryzarkach elektrycznych – należy uważać przy pracy.

Wertykulatory spalinowe to sprzęt dla profesjonalistów i posiadaczy trawników dużych ogrodów. Tak samo, jak w wypadku ich elektrycznej odsłony, wertykulatory spalinowe różnią się szerokością roboczą i mocą silnika. Ich największymi wadami są wysoka cena i głośna praca, która może wywołać zarówno w nas dyskomfort, jak i przeszkadzać sąsiadom. Jednakże wertykulacja jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, jeśli chodzi o utrzymanie trawnika w dobrej kondycji. Należy ją przeprowadzić przynajmniej raz w roku, najlepiej wiosną, zaraz po pierwszym koszeniu.

Sklep Agroknet oferuje szeroki wachlarz glebogryzarek i wertykulatorów, które są gotowe zadbać o Twój ogród w Częstochowie. Jeśli masz problem z wyborem właściwego sprzętu do powierzchni swojego trawnika – skontaktuj się z nami. Chętnie Państwu doradzimy w kwestii właściwej pielęgnacji trawników!