Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Katowice

Glebogryzarki i wertykulatory są sprzętami, które utrzymają nasze ogrody w najlepszej kondycji. Sprawiają, że tereny zieleni w Katowicach zachwycają nas przez całą wiosnę, lato i wczesną jesień, zdecydowanie warto z nich korzystać. Czy ich używanie jest trudne? Czym w ogóle są te urządzenia i do czego konkretnie służą? Jeśli pragniesz odpowiedzi na powyższe pytania – ten artykuł z pewnością Ci pomoże!

Glebogryzarki – zadbaj o swój trawnik

Glebogryzarka jest urządzeniem niezbędnym, jeśli pragniemy mieć piękny trawnik przed domem. Spulchnia ona intensywnie ziemię, napowietrza ją i odchwaszcza. Niektóre modele posiadają również inne opcje, m.in. rozprowadzanie kompostu.

Noże umieszczone na tarczach, które obracają się według własnej osi to najważniejsza część każdej glebogryzarki. Poruszają się one niezwykle szybko, wgryzają się w ziemię, podrzucają ją oraz przewracają na drugą stronę. Nie zostawiają przy tym szczelin powietrznych, nie pozostawiają też grudek. Dzięki niej otrzymujemy podłoże idealne do wysiewu trawy, która dzięki spulchnionej w ten sposób ziemi – wyrośnie obfita i pięknie zazieleniona!

Wertykulatory – pobudź trawnik do intensywnego wzrostu

Pewnie wielu z Was zastanawia się, czym w ogóle jest wertykulacja? Już śpieszymy z odpowiedzią – to prosty zabieg wykonywany na powierzchni trawnika, który – podobnie jak glebogryzarka – spulchnia ziemię. Wertykulator nacina darń pionowo, dzięki czemu z łatwością można pozbyć się obumarłych korzeni i szczątek roślin. Spulchniona w ten ziemia łatwiej i szybciej przyjmuje składniki odżywcze. Wertykulacja pomaga usunąć z trawnika mech i pobudza go do intensywnego wzrostu. Wykonuje się ją wiosną i jesienią.

Wertykulator służy przede wszystkim do napowietrzania trawnika. Wyposażony jest w pionowe noże, które podczas zabiegu z dużą siłą przecinają darń. Następnie noże podnoszą ją ponad powierzchnię trawnika, co rozluźnia glebę i napowietrza ją. Kolejną zaletą wertykulatora jest ułatwienie dostarczania wody do korzeni traw, co ma wpływ na ich wygląd i zdrowie. Noże urządzenia nacinają darń trawnika, więc korzenie mają więcej miejsca na rozrost.

Zarówno glebogryzarki, jak i welkulatory gwarantują szybkie i widoczne efekty w wyglądzie naszego trawnika. Odżywiają go, pozbywają się szkodników i obumarłych części roślin, a także wpływają na lepsze absorbowanie przez nie wody oraz składników odżywczych. Oba sprzęty są bardzo łatwe w użytkowaniu i idealnie sprawdzą się na dużych obszarach – np. w większych ogrodach przydomowych i na działkach. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za długotrwałą pracą w ogrodzie.

W asortymencie sklepu Agrokent nie brakuje różnorodnych glebogryzarek i wertkulatorów – dzięki szerokiej ofercie z łatwością wybierzesz produkt idealny do swojego ogrodu, który w pełni odpowie Twoim potrzebom oraz budżetowi. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą oferty oraz promocjami i – w razie pytań lub wątpliwości – do skontaktowania się z nami. Chętnie pomożemy w wyborze właściwej glebogryzarki i wertykulatora do Twojego ogrodu.