Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Kęty

blankNajlepszą metodą na właściwy rozwój roślin, jest zapewnienie im odpowiedniej gleby. Tylko na żyznej ziemi można doczekać się obfitego plonu, czy też pięknie wyglądających, kwitnących kwiatów. Efekt ten jest osiągalny w momencie, kiedy zaopatrzymy się w odpowiednie urządzenia, na które mogą pozwolić sobie także mieszkańcy Kęt. Glebogryzarki i wertykulatory są odpowiedzią na wszystko. Urządzenia te, pomogą zachować profesjonalizm zarówno na trawnikach, jak i w ogródkach warzywnych, czy też na polach. Poznaj ich główne zalety i dowiedz się, co będziesz mógł osiągnąć dzięki nim!

Glebogryzarki – Kęty

Każdy ogrodnik, bądź rolnik cieszy się zwykle, gdy po deszczu, na powierzchnię wypełzają dżdżownice. Pomagają one wprowadzić równowagę do ziemi i w ten sposób powstaje szansa na prawidłowy cykl wzrostu. A co gdyby… Można było samemu o to zadbać? Nie ma z tym najmniejszego problemu, gdyż z myślą o takich właśnie sytuacjach, powstały glebogryzarki. Urządzenia te, wyposażone zostały w ostrza, które pozwalają im, wbić się na odpowiednią głębokość w ziemię, którą przekopują. Głównym tego celem jest spulchnianie i napowietrzanie. Dochodzi do otwarcia się wielu dróg, które wszystko dokładnie nawadniają.

Spośród glebogryzarek można wyróżnić:
– ogrodnicze – służą do uprawy międzyrzędowej
– polowe – które pomagają przy uprawie roli na gruncie ornym oraz doskonale radzą sobie na łąkach
– specjalne – służące do powierzchniowej eksploatacji na torfowiskach.

Takie urządzenie, jak glebogryzarka, doskonale spulchnia i wyrównuje trudną i zbitą glebę o gliniastej konsystencji. Dodatkowo, jeśli wyposażycie ją w dodatkowe wyposażenie, można używać jej do: odchwaszczania; mieszania kompostu, torfu oraz nawozów z ziemią; wertykulacji.
Jeśli chodzi o ostatnią opcję, wykorzystuję się do niej także od

Wertykulatory – Kęty

Kolejną, maszyną idealną do zaprowadzania ładu i porządku w ogrodzie, jest wertykulator. To właśnie za jego sprawą, możliwe jest przekopanie trawnika i usunięcie mchu, czy też drobnych przeszkód w postaci gałązek. Wertykulacja napowietrza również trawnik i pozwala na to, by do ziemi dostały się wszystkie wartości odżywcze i sole mineralne. Sprawdzonym produktem okazują się oczywiście wszystkie wertykulatory spalinowe. Mają zarówno dużą moc, jak i odpowiednią szerokość roboczą. Charakteryzują się także idealnymi parametrami. Tutaj polecić możemy Wertykulator spalinowy Stiga SC 42 B. Jest on gwarancją na perfekcyjny trawnik oraz na to, że użytkownik, w mgnieniu oka pozbędzie się chwastów. Gleba zostanie dotleniona, co przełoży się oczywiście na właściwy porost trawy, chyba to jest dzisiaj głównym celem ogrodnika. Więcej urządzeń tego typu znajduje się w naszym sklepie. Wystarczy jedynie, że zapoznasz się z naszą ofertą glebogryzarek lub wertykulatorów na stronie. Kęty zapraszają!