Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Olkusz

blankWielu ogrodników szuka dzisiaj sprzętu, który ułatwi im codzienną pracę w ogrodzie, bo przecież liczy się to, aby nie zmarnować zbyt wiele czasu na przekopanie trawnika, z racji tego że… nie jest to jedyna forma pielęgnacji, jaką wymaga ogród. Najbardziej odpowiednim urządzeniem w tej kwestii może okazać się glebogryzarka i wertykulator. Olkusz jest jednym z miast, w którym znajdziesz coś dla siebie w przeciągu chwili.

Co niektórzy zakładają na wstępie, że poradzą sobie ze wszystkim przy użyciu jedynie ręcznego sprzętu, w efekcie czego, kończy się to złym stanem zdrowia. Czasami warto jest ułatwić sobie życie, a taka inwestycja posłuży wam na pewno przez wiele lat.

Spulchniaj glebę… Glebogryzarką – Olkusz

Spulchnianie gleby, to nic innego jak napowietrzanie. Proces ten jest bardzo ważny przy pielęgnacji ogrodu. Zatrzymywana jest wówczas woda w gruncie, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi roślin. W przypadku gleby gliniastej coś takiego jest koniecznością, gdyż taki rodzaj ziemi wymaga rozluźnienia. W przeciwnym razie… Woda, która nie zostanie uwolniona zacznie źle oddziaływać na sadzonki, doprowadzając do ich gnicia. Przekopywanie gleby dodatkowo ją użyźnia i poprawia jej strukturę. Glebogryzarki odgrywają główną rolę podczas zakładania trawnika, bądź w momencie wykonywania prac sezonowych. Jest ogromnym ułatwieniem dla ogrodnika, gdyż pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu podczas sadzenia roślin.

Większa powierzchnia to duża maszyna – Olkusz

Osoby mieszkające w Olkuszu, na pewno dysponują większymi obszarami. Jeżeli wykonywanie prac odbywa się na powierzchni do 1000 mkw, najlepiej wybrać glebogryzarkę elektryczną, o mocy nie mniejszej niż 600W. Ogrodnik może mieć jednak znacznie większe potrzeby. W tym przypadku, beż najmniejszego zawahania, powinno się rozważyć glebogryzarkę spalinową, gdyż zwykle posiadają ogromną moc i co najważniejsze, nie wymagają dostępu do zasilania elektrycznego, co sprawia, że nie ma żadnych ograniczeń co do zasięgu pracy.

Glebogryzarka i wertykulator – wybierz z głową!

Urządzenia takie jak glebogryzarki i wertykulatory dobiera się także pod rodzaj gruntu, jakim dysponujemy. Podłoże o gliniastej strukturze powinno być spulchnianie urządzeniem o znacznie większej mocy, zaś ziemię, która jest twarda i zbita należy potraktować glebogryzarką posiadającą dobrej jakości zęby, w przeciwnym razie może dojść do ich połamania i uszkodzenia sprzętu.

Glebogryzarka a dodatkowe funkcje

Co niektóre glebogryzarki posiadają możliwość w postaci dołączenia do nich dodatkowego sprzętu takiego jak pług, czy bronę, wertykulator, kopaczkę do warzyw, nóż, czy nawet grabie. Jest do doskonałe rozwiązanie, z tego względu, że nie będzie konieczne kupowanie takiego osprzętu oddzielnie i tym samym, będziecie Państwo w stanie zaoszczędzić miejsce w swoim garażu. Warto pomyśleć także o regulowanych rączkach, sprawdza się to w przypadku, kiedy z glebogryzarki będzie korzystało więcej osób. Jest to bardzo wygodne i bezproblemowe. Taki sprzęt, dostępny jest także dla mieszkańców Olkusza – zapraszamy!