Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Oświęcim

blankCzy zauważyłeś, że Twoja trawa kiepsko rośnie, drzewa nie dają owoców, a kwiaty wyglądają, jakby nie miały w sobie życia? Po czymś takim na pewno wielu z was sięga po różnego rodzaju porady, inni zaś w całym tym stresie szukają odpowiedniego nawozu i liczą na cud, że naprawi on wszystkie plony. Często zdarza się tak, że nawet nawóz nie pomoże i należy szukać całkiem innej drogi ratunku. Oświęcim jest jednym z miast, w którym znajdują się zarówno tereny uprawne, jak i obszerne ogrody. Mając ogromną powierzchnię, na której dochodzi do porostu plonów i innych roślin, trzeba uzbroić się w sprzęt, który zapewni im odpowiedni rozwój. Wszystko bowiem ma swój początek w glebie, która musi być odpowiednia. Bez niej jest jak bez fundamentów… Nie postawicie domu nie mając bazy, tak samo, nie zapewnicie swoim roślinom idealnego rozwoju, jeśli gleba nie będzie miała najpotrzebniejszych minerałów i nawodnienia. Odpowiedzią na to wszystko są oczywiście glebogryzarki i wertykulatory. To właśnie razem z nimi będziecie w stanie osiągnąć zamierzone cele i na nowo przywrócić obfity plon na wasze pola.

Glebogryzarka i jej działanie – Oświęcim

Na początku powiedzmy sobie, czym właściwie jest glebogryzarka i wertykulator. Te urządzenia z pozoru mogą wyglądać na jakiś wymyślny, niepotrzebny dodatek, a to nie prawda. To właśnie dzięki nim… Twoje rośliny będą mogły zacząć na nowo żyć. Glebogryzarka ma za zadanie przekopywać ziemię. Wszystko to dzieje się za sprawą noży obrotowych, wspieranych przez silnik elektryczny lub spalinowy. Dzięki temu można przekopać ogromną ilość ziemi w krótkim czasie. Ów działanie ma bardzo korzystny wpływ na wszystkie uprawy, a to dlatego że… gleba jest spulchniania i napowietrzana. Otwieramy w ten sposób wszystkie, zamknięte do tej pory przejścia, co tworzy otwartą drogę do wody i wszelkich składników mineralnych. Roślina nie może cały czas przyjmować monotonnych składników, bo wtedy ją upośledzamy. Najważniejsze związki kryją się wewnątrz gleby i to właśnie za sprawą glebogryzarki będziecie mieli możliwość dać swoim uprawom lepsze warunki.

Wertykulator potrzebny w ogrodzie i na polu!

Podobnie do glebogryzarki działa wertykulator, który opiera się na działaniu obrotowych noży osadzonych na bębnach. Właściciele tego sprzętu będą mogli w bardzo szybki sposób oczyścić trawnik z mchu, czy też starej, zgniłej trawy i chwastów. Jeśli chcesz sprowadzić do swojego ogrodu idealny sprzęt, zachęcamy Cię do zapoznania się z wertykulatorem spalinowym SC 42 B. Prezentuje się wspaniale pod względem jakości i zapewnia maksimum, jeśli chodzi o dotlenienie gleby. Ten sprzęt został także wyposażony w silnik, który uchroni Cię od jakichkolwiek awarii. Niezależnie od tego, na jak dużym terenie pracujesz, z tym urządzeniem będziesz mógł przebyć wiele kilometrów w bardzo krótkim czasie, co przekłada się oczywiście na wspaniałe efekty pracy. Mając tak oczyszczony i napowietrzony trawnik rosną chęci na dalszą pielęgnację terenów zieleni. Ta maszyna może być już Twoja – zapraszamy do Oświęcimia!