Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Ruda Śląska

Założenie oraz doprowadzenie przydomowego trawnika do doskonałości jest ciężkim zadaniem. Wymaga ono mnóstwa pracy, czasu, wiedzy oraz sprzętu ogrodniczego, który nas w tym wyzwaniu wspomoże. Samo przygotowanie gleby pod wysiew – bez odpowiednich narzędzi – jest niezwykle męczące i żmudne. Dlatego też, jeśli pragniemy zachwycającego podłoża w ogrodzie w Rudzie Śląskiej, powinniśmy zainwestować w glebogryzarkę i wertykulator. Te urządzenia są w stanie doskonale spulchnić glebę oraz pozbyć się chwastów, a tym samym zapewnić prawidłowy i bujny wzrost trawy i innych roślin. Jeśli jesteś ciekawy, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tych dwóch sprzętów – przeczytaj poniższy artykuł, a z całą pewnością znajdziesz urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania!

Glebogryzarki Ruda Śląska – napowietrzanie i odchwaszczanie gleby

Jeśli chcesz skutecznie napowietrzyć i odchwaścić glebę – koniecznie powinieneś skorzystać z pomocy glebogryzarki. Za jej sprawą przygotuj glebę pod zasiew oraz zasadzenie kwiatów (lub innych roślin). Glebogryzarki posiadają kilka parametrów, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Jednym z najważniejszych atrybutów tego urządzenia jest moc. Im jest ona wyższa, tym lepiej urządzenie poradzi sobie w cięższych warunkach – tam, gdzie gleba jest zwarta i trudna w spulchnianiu. Kolejnym istotnym parametrem jest szerokość robocza, która określa ile glebogryzarka jest w stanie spulchnić powierzchni za jednym razem – im jest większa, tym na większych terenach urządzenie się sprawdzi. Większe sprzęty działają nawet na głębokości do 35cm, dzięki czemu można pozwolić sobie nawet na założenie wymagających upraw. Natomiast mniejsze glebogryzarki świetnie sprawdzą się do zakładania rabatek i grządek.

Wertykulatory Ruda Śląska – wiosenny zabieg pielęgnujący

Na czym polega zadanie wertykulatorów? Nacinają one darń w celu napowietrzenia korzeni roślin. Za pomocą równomiernie ułożonych ostrzy mogą również wyciąć niechcianą florę i chwasty, nie niszcząc przy tym trawnika. Tak – jak w przypadku glebogryzarek – szukając idealnego wertykulatora, powinniśmy kierować się jego parametrami: szerokością roboczą, mocą silnika oraz pojemnością koszy.

Wertykulatory można znaleźć zarówno odsłonie elektrycznej, jak i spalinowej. Elektryczne – mimo kłopotliwego i ograniczonego działanie przez kabel zasilający – są zdecydowanie popularniejszym rozwiązaniem w ogrodach w Rudzie Śląskiej. Dlaczego? Wertykulatory spalinowe są przeznaczone dla profesjonalistów i dla bardzo dużych ogrodów. Charakteryzują się wysoką ceną i głośną pracą, jednakże są efektywniejsze. Elektryczne są łatwiejsze w obsłudze i bardziej komfortowe, ponieważ nie emitują dużego hałasu i są zdecydowanie lżejsze.

W sklepie Agrokent znajdziesz mnóstwo atrakcyjnych modeli glebogryzarek i wertykulatorów, które pomogą Ci w spulchnianiu, napowietrzaniu i odchwaszczaniu gleby. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, gdzie czekają na Ciebie również inne urządzenia – kosiarki, odkurzacze ogrodowe, roboty koszące itp.