Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Skawnia

blankChcąc, aby rośliny i trawa zdrowo rosły w Twoim ogrodzie, najlepiej jest poszukać na tę okazję dobrego i sprawdzonego sposobu. Warto jednak mieć na uwadze, że dużo w takich sytuacjach zależy od gleby, bo to w niej, tkwią rośliny i warzywa… Ziemia jest fundamentem, o który trzeba zadbać w prawidłowy sposób. Żaden dom nie ustoi, jeśli fundament nie będzie mocny. Z glebą jest tak samo. Technologia nie na darmo biegnie do przodu. Dlatego… Z tego tytułu, chcemy wspomnieć o glebogryzarkach i wertykulatorach. Skawnia jest jednym z miast, w którym ich nie  brakuje. Przed zakupem, warto jednak dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat. Być może w dalszych fragmentach tekstu odnajdziecie to, co najważniejsze.

Glebogryzarki w Skawni

Najważniejsze, aby podczas pracy było wygodnie, a jeszcze lepiej, jakby było przyjemnie. Warto zatem zakupić taką glebogryzarkę, która będzie miała ergonomiczną budowę i wygodny uchwyt, bo przecież nie chcemy, aby na palcach powstały odciski prawda? Glebogryzarka SRC 775 RG to sprzęt, do którego nie potrzeba używać dużo wysiłku i ma wszystko, czego trzeba. Właściciele warzywniaków, bądź ogrodów ozdobnych, mogą z niej korzystać bez zastanowienia. Mocny, 4 – suwowy silnik spalinowy o mocy 3,1kW, radzi sobie doskonale podczas intensywnych prac. 3 – litrowy zbiornik paliwa, spokojnie wystarczy na nieco dłuższą pracę. Jednak… Nie na samym silniku wszystko się kończy. U glebogryzarek trzeba zwrócić uwagę na głębokość i szerokość roboczą. Im więcej, tym lepiej, bo tym sposobem, wasza praca stanie się bardziej wydajna. Wyżej wspomniany model ma wiele do zaoferowania w tej kwestii, gdyż jego szerokość robocza to 75cm, a głębokość 26cm. W tego rodzaju urządzeniu, nie może też oczywiście zabraknąć ostrych i szerokich noży. Model SRC 775 RG został wyposażony w ostrza o średnicy 320mm. Cała glebogryzarka nie przekracza wagi 54kg, więc nie powinna stanowić aż takiego problemu dla słabiej zbudowanych osób. A jeśli istnieją tacy ogrodnicy, którzy lubią używać siły, powinny zerknąć w stronę glebogryzarek mechanicznych. Jest to rodzaj urządzenia, przeznaczony dla osób doświadczonych i nie bojących się wyzwań.

Wertykulatory – Skawnia

Aby móc czerpać radość z pięknego i zadbanego trawnika, również dobrze by było pokusić się o dobry i mocny sprzęt. Tutaj bez wątpienia najlepiej sprawdza się wertykulator. Jest to urządzenie, które w krótkim czasie, potrafi oczyścić darń ze wszystkich zanieczyszczeń. Mało do tego… Ziemia zostanie odpowiednio napowietrzona i nawodniona. Tym sposobem, będziesz mógł zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysiłku. Wertykulatorem, który chcemy polecić jest model SVP 40 B.  Tak, jak w przypadku wyżej wspomnianej glebogryzarki, występuje u niego 4-suwowy silnik. Zbiornik na paliwo jest nieco mniejszy, bo ma 2 litry, ale wystarczy na to, aby poradzić sobie, nawet z dużym obszarem roboczym. Wertykulator ten, ma aż 32 noże, a jego szerokość robocza to 40cm. Jest znacznie lżejszy od glebogryzarki, bo waży tylko 37kg. Jeśli więc chcesz profesjonalny sprzęt… Z pewnością będzie nim wertykulator  SVP 40 B – zapraszamy do Skawni!