Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Sosnowiec

Nie wiesz od jakich prac zacząć w swoim ogrodzie, a zauważyłeś, że od jakiegoś czasu jest zaniedbany? Jeśli tak właśnie się stało powinieneś wiedzieć, że aby osiągnąć sukces, należy zakupić odpowiedni sprzęt, który nie tylko ułatwi Twoją pracę, ale i przywróci właściwy wygląd ukochanemu, zielonemu miejscu. Całe ogrodowe oględziny powinniście zacząć od podłoża. Mogą np. zdarzyć się sytuacje, że kwiaty źle rosną, bądź w ogóle nie pną się w górę. Wtedy przyczyn trzeba szukać nigdzie indziej, jak w ziemi. Na rynku dzisiaj dostępne są przeróżne urządzenia, które pomogą uzyskać właściwą strukturę gleby. Artykuł ten zostanie więc poświęcony glebogryzarkom i wertykulatorom, jakie możesz bez większego problemu zakupić w Sosnowcu, bądź innych miastach Polski. Chcesz dowiedzieć się więcej? No to… Do dzieła!

Glebogryzarka ratuje plony!

Dzięki takiej maszynie będziecie w stanie przede wszystkim spulchnić odpowiednio glebę. Glebogryzarek zwykle używa się na terenach rolniczych przeznaczonych pod uprawę. Dzięki łukowym, lub hakowatym nożom, które przymocowane są do obrotowego walca, będziecie w stanie wyciągnąć odpowiednią ilość gleby. Całemu spulchnianiu można także nadać odpowiednią intensywność poprzez regulację. To Ty decydujesz, na jakiej głębokości będziesz pracować. Spośród trzech typów glebogryzarek można wyróżnić:

  • – ogrodnicze
  • – polowe
  • – specjalne

Ta pierwsza, czyli ogrodnicza przeznaczona jest do upraw międzyrzędowych. Polowej natomiast używa się do wszelkich upraw rolnych, które rosną na ornym gruncie, a specjalne służą co eksploatacji torfowisk.
Taka maszyna jest w sam raz dla kogoś, kto pracuje na większych powierzchniach, gdyż dzięki niej będziecie mieć możliwość zarówno spulchniać glebę, jak i ją wyrównać. Co więcej, chcemy także wspomnieć o dodatkowym wyposażeniu, w jakie bez problemu można ją zaopatrzyć. Pozwoli wam to na:

  • – odchwaszczanie
  • – mieszanie kompostu, torfu i nawozów
  • – wertykulację

To tylko jedna maszyna, a daje tak wiele możliwości!

Wertykulator dla mieszkańców Sosnowca!

Na samym początku warto dowiedzieć się, czym właściwie jest wertykulacja, tak więc…
Zabieg ten polega na pielęgnacji trawników ozdobnych, a nawet sportowych. Dokonuje się tego poprzez płytkie, pionowe cięcia. Dzięki temu usuwana zostaje próchnica występująca na powierzchni, oraz… Nadajemy w ten sposób oddech ziemi, czyli odpowiednio ją napowietrzamy. W ten sposób dochodzi także do właściwego nawadniania i dostarczeniu odpowiedniej ilości składników mineralnych. Dzięki temu trawa i inne rośliny będą miały zapewniony odpowiedni porost. Zanim jednak przystąpicie do wertykulacji, musicie pamiętać o tym, aby oczyścić trawnik ze wszystkich gałęzi, kamieni, oraz innych przeszkód, mogących zniszczyć maszynę. Do tego wszystkiego oczywiście stosuje się wertykulator, który dostępny jest również w Sosnowcu! Wystarczy tylko zajrzeć na naszą stronę internetową i zapoznać się z ofertą. Dostaniecie u nas Państwo sprzęt najlepszej jakości, dlatego… Nie przegapcie takiej okazji – zapraszamy!