Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Tychy

blankGlebogryzarki i wertykulatory są urządzeniami, które są w stanie znacząco poprawić stan każdego trawnika. Jeśli pragniesz, aby twój ogród charakteryzował się znakomitą kondycją i zachwycającym wyglądem, powinieneś zastanowić się nad zakupem tych sprzętów. Dzięki nim ogrody w Tychach cieszą oczy soczystą zielenią i bujną trawą przez niemal cały rok – również jesienią. Posiadają one również mnóstwo innych zalet, jak choćby łatwość użytkowania i uniwersalizm – są w stanie znacząco poprawić wygląd nawet zaniedbanych terenów. Z poniższego artykułu dowiesz się, do czego konkretnie służą glebogryzarki i wertykulatory, co potrafią zaoferować ogrodowi oraz jak wybrać najlepsze tego typu urządzenie dla siebie. Zapraszamy do lektury!

Glebogryzarki Tychy – intensywnie spulchnienie gleby

Do głównych zadań glebogryzarki należą: intensywnie spulchnianie gleby, napowietrzenie jej i odchwaszczenie. W ten sposób to niepozorne urządzenie jest w stanie sprawić, że nasz trawnik prezentować będzie się pięknie i zadbanie. W ofercie sklepów znajdują się modele glebogryzarek, które oferują znacznie więcej funkcji, jak choćby rozprowadzanie kompostu. Jeśli jednak szukamy glebogryzarki dla przydomowego ogrodu, możemy spokojnie ograniczyć się do sprzętu oferującego podstawowe opcje.

Przed zakupem glebogryzarki powinniśmy zwrócić szczególną uwagą na noże – im jest im więcej, tym skuteczniej urządzenie spulchnia glebę. Umieszczone są na tarczach, które obracają się bardzo szybko wokół własnej osi, wgryzają w ziemię, przerzucają i przewracają na odwrotną stronę. Niesamowite jest to, że nie zostawiają przy tym żadnych szczelin powietrznych ani grudek! W ten sposób glebogryzarka zapewnia podłoże idealne do wysiewu trawy.

Wertykulatory Tychy – napowietrzenie i odżywienie trawnika

Wiele osób bez wątpienia zastanawia się, czym jest zabieg wertykulacji. Ma on na celu dokładne spulchnienie gleby, a wykonywany jest na jej powierzchni. Darń zostaje nacięta pionowo, dzięki czemu pozbyć się można obumarłych części roślin. Użycie wertykulatora sprawia, że ziemia łatwiej przyswaja składniki odżywcze. Sprzyja również usuwaniu mchu z trawnika i pobudza trawnik do szybkiego i bujnego wzrostu.

Jak działa  i czym się charakteryzuje wertykulator? Przede wszystkim – wcześniej wspomnianymi nożami. Przycinają one darń, a następnie podnoszą ją, rozluźniającym tym samym glebę i skutecznie ją napowietrzając (zapewniają w ten sposób korzeniom więcej miejsca na rozrost). Wertykulacja ułatwia także dostarczanie wody do korzeni traw. To ma ogromny wpływ na ich wzrost i zdrowy wygląd!

Stworzenie idealnego trawnika bywa wyzwaniem, z którym mierzy się wielu ogrodników. Warto pomóc sobie profesjonalnym sprzętem – glebogryzarkami i wertykulatorami. W ofercie sklepu Agrokent nie brakuje znakomitych modeli, które sprawdzą się w każdym ogrodzie w Tychach. Zapraszamy do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem i składania zamówień!