Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Wadowice

blankGleba to fundament pod naszą roślinność. Z tego faktu, powinien zdawać sobie sprawę każdy ogrodnik, bo właśnie od niego zależy to, jakie wyrosną nam plony, czy też ozdobne kwiaty, a nawet drzewa. Ziemia powinna być przede wszystkim dobrze nawodniona i bogata w różne składniki mineralne, bo bez nich, nasze uprawy są po prostu marne. Mieszkańcy Wadowic nie muszą się jednak martwić o to, że pójdzie coś nie tak. Wszystkim ogrodnikom, którzy zamieszkują tamte strony, polecane są takie urządzenia, jak glebogryzarki i wertykulatory. Właśnie w nich tkwi cały sekret, który daje sporo możliwości. Dowiedz się więcej i nie bądź obojętny, jeśli chodzi o dobro twoich kwiatów!

Glebogryzarki w Wadowicach

Glebogryzarka, to urządzenie, którego zadaniem jest spulchnianie gleby. W ten właśnie sposób można osiągnąć odpowiednie nawodnienie. Otwieramy wówczas wszystkie zamknięte drogi. Taki proces można nazwać oddychaniem ziemi. Urządzenie tego typu, nie jest wcale trudne w obsłudze, ma nam jedynie pomóc. Nie trzeba też porywać się na nie wiadomo jaki sprzęt. Wystarczy ustalić, na jakim obszarze jest wykonywana dana czynność. Posiadacze ogrodów, w których jest bezproblemowy dostęp do elektryczności, poleca się oczywiście glebogryzarkę elektryczną. Coś takiego jest bardzo łatwe w obsłudze i nie wymaga użycia ogromu siły. Tam, gdzie nie ma źródła prądu, lub ciężko jest podłączyć sprzęt, ze względu na małą ilość gniazdek elektrycznych, dobrze jest używać glebogryzarki spalinowej. Urządzenie, jak sama nazwa wskazuje, jest zasilane spalinami. Zazwyczaj ten rodzaj glebogryzarek, stosowany jest na większych terenach, również z tego względu, że jest po prostu głośniejszy, co mogłoby przeszkadzać chociażby sąsiadom. Zwolennikom siłowej pracy, poleca się jeszcze jeden rodzaj – glebogryzarkę mechaniczną. Należy przy niej użyć nieco więcej siły, ale efekty są równie doskonałe, co w przypadku pozostałych modeli.

Wertykulatorem po trawniku – Wadowice

Wyżej wspomnieliśmy glebogryzarce, korzysta się z niej głównie na poletkach pod uprawę, kwiatów ozdobnych, czy rolnych. Warto mieć także na uwadze trawnik, o którego wielu posiadaczy domów jednorodzinnych stara się dbać. W tym przypadku, mamy aż obowiązek wspomnieć o wertykulatorze. Urządzenie to jest odpowiedzialne za oczyszczanie trawnika z mchu, czy różnych porostów, a nawet gałęzi. Wszystko to odbywa się za pomocą ostrych noży, które wbijają się na niewielką grubość w podłoże. Jednym z produktów, jakie chcemy polecić jest Wertykulator spalinowy Stiga SVP 40 B. Sprzęt ten posiada doskonałe parametry, jest bardzo pojemny, a dzięki dużej szerokości roboczej, potrafi poradzić sobie w krótkim czasie z dość sporym obszarem. Nie brakuje mu także noży (aż 32 pływające). Wertykulator ten, może wbić się w ziemię od 0 do -15mm głębokości. Jest to regulowane centralnie. Całe urządzenie nie jest też bardzo ciężkie, nie przekracza 37 kg.  Jeżeli zainteresowaliśmy Państwo w jakiś sposób tego rodzaju pomocnikami do ogrodu, zapraszamy po najlepszej jakości glebogryzarki i wertykulatory dostępne w Wadowicach, od zaraz!