Article

Glebogryzarki i wertykulatory – Zabrze

Właściwa pielęgnacja terenów zieleni wymaga wiedzy i znajomości nie tylko roślin, ale i – przede wszystkim – obowiązkowych czynności oraz sprzętów ogrodniczych. Jeśli chcemy, aby nasz ogród w Zabrzu był w znakomitej kondycji, powinniśmy używać nie tylko kosiarki, ale i innych urządzeń, m.in. glebogryzarek i wertykulatorów. Jakie pełnią one funkcję i jak ich używać? O tym dowiesz się z poniższego artykułu, dlatego przeczytaj go do końca!

Glebogryzarki Zabrze – soczyście zielony trawnik, bez chwastów!

Jeśli marzysz o zachwycającym trawniku – zdecydowanie powinieneś zakupić glebogryzarkę. To urządzenie idealnie spulchnia ziemię, pozbywając się przy tym chwastów i odpowiednio ją napowietrzając. Na rynku istnieją modele glebogryzarek, które dodatkowo rozprowadzają torf i kompost, ale dla przydomowych trawników taka zaawansowana pielęgnacja nie jest konieczna. To urządzenie pozwala na uzyskanie podłoża idealnego do wysiewu trawy. W jaki sposób?

Glebogryzarka posiada noże umieszczone na tarczach, które wygryzają się w ziemię, podrzucają ją i przewracają na drugą stronę. Gleba po użyciu tego urządzenia nie ma grudek ani szczelin powietrznych, dzięki czemu od razu możemy zabrać się do zasiania naszego trawnika. Jest ona prosta w użyciu i – jak wspominaliśmy wcześniej – dzięki niej można cieszyć się piękną, gęstą i soczyście zieloną trawą, pozbawioną chwastów!

Przed zakupem glebogryzarki powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów – moc, szerokość roboczą, głębokość pracy i możliwość regulacji obrotów gwiazd roboczych oraz dodatkowe udogodnienia.

Wertykulatory Zabrze – spraw sobie piękny i zdrowy trawnik!

Wertykulatory służą przede wszystkim do napowietrzania trawnika. Ułatwiają one dostarczanie wody i sinnych składników odżywczych do korzeni traw oraz pobudzają ją do intensywnego wzrostu. To urządzenie pomaga również usunąć mech, który bywa bardzo kłopotliwym elementem trawnika.

Wertykulator wyposażony jest w pionowe noże, które przecinają warstwę trawy i podnoszą ją, dzięki czemu rozluźniają glebę i napowietrzają. Nacinają one darń trawnika, dając korzeniom więcej przestrzeni do rozrostu. Wertykulatory pozwalają otrzymać pięknie wyglądający i zdrowy dywan z zielonych źdźbeł. Na wybór wertykulatora największy wpływ ma powierzchnia trawnika. Wertykulatory ręczne sprawdzą się na niewielkich przestrzeniach oraz wykończeń w miejscach trudno dostępnych. Wertykulatory elektryczne to najlepsze rozwiązanie dla osób posiadającyh trawniki o powierzchni do 1500m2. Wertkulatory spalinowe sprawdzą się na bardzo dużych obszarach i są sprzętem dla profesjonalistów.

W sklepie Agrokent czeka na Ciebie bogaty wybór glebogryzarek i wertykulatorów, prosto od sprawdzonych producentów. Sprzęty z naszego sklepu posłużą Ci wiele sezonów i sprawią, że każdy z zazdrością będzie zerkał na wypielęgnowany przez Ciebie trawnik w Zabrzu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – na pewno pozytywnie Cię zaskoczy!