Article

Kosiarki do wysokiej trawy i nożyce do żywopłotów – Bytom

Co jest największym utrapieniem ogrodników w Bytomiu? Bez wątpienia każdy zmaga się z innym problemem, ale największy kłopot sprawiają wysokie trawy i rozrośnięte żywopłoty. Najłatwiejszym sposobem na uporanie się z nimi jest zakup odpowiedniego sprzętu ogrodniczego – w tym wypadku specjalnych kosiarek do wysokiej trawy oraz nożyc do żywopłotów. Jeśli jesteście ciekawi, o czym jeszcze należy pamiętać podczas koszenia lub przycinania krzewów w ogrodzie oraz jak wybrać odpowiednie do tych celów narzędzi – koniecznie przeczytajcie ten artykuł do końca!

Kosiarki do wysokiej trawy Bytom

Ze skoszeniem wysokiej trawy jest w stanie poradzić sobie jedynie kosiarka o dużej mocy. Nie tylko przez wzgląd na rozmiar porostów, ale i zdrewniałe chwasty, które mogą na zaniedbanym terenie rosnąć. Dlatego też – jeśli nie chcemy zniszczyć słabszej kosiarki spalinowej lub elektrycznej – warto zainwestować w profesjonalny model. Właściwe kosiarki do wysokiej trawy mogą być wykorzystywane na terenach, gdzie koszenie odbywa się nawet jedynie 2 razy do roku!

Czym charakteryzuje się i jak działa kosiarka do wysokiej trawy? Przede wszystkim jej talerzowy układ tnący skutecznie kosi nawet bardzo wysoką trawę i rośliny. Często też posiadają przystawki, dzięki którym mogą być stosowanie jako kosiarki mulczujące. Są one również znacznie bardziej wytrzymałe od zwykłych kosiarek, bowiem ich konstrukcja jest niezwykle solidna i znakomicie chroni silnik przed uszkodzeniem.

Kosiarki do wysokiej trawy są szczególnie pożądane podczas koszenia obszarów porośniętych, które mogą być pełne „niespodzianek” (zdrewniałych pędów, kamieni itp.). Zapewniają one bezpieczeństwo użytkownikowi na terenach o niepewnych podłożach – na poboczach dróg, pasach zieleni czy zaniedbanych działkach. Jeśli szukasz sprzętu, który poradzi sobie z takim wyzwaniem i wyjdzie z tego cało – koniecznie powinieneś zakupić taką kosiarkę!

Nożyce do żywopłotów Bytom

Do podcinania krzewów i żywopłotów wciąż wykorzystywane są sekatory, jednakże sprawdzają się one jedynie na niewielkich terenach. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w nożyce elektryczne lub spalinowe, które pozwolą zaoszczędzić nie tylko mnóstwo czasu, ale i energii.

Największą zaletą nożyc elektrycznych jest to, że działają niezwykle cicho i są lekkie, dzięki czemu praca z nimi jest niezwykle komfortowa. Niestety, sprawdzą się one na małe żywopłoty i nieduże krzewy, mają też krótki czas działania. Natomiast nożyce spalinowe poradzą sobie nawet z najbardziej zarośniętymi krzewami na wielkich terenach. Ich wadą jest jednak fakt, że są ciężkie i głośne, co nieco utrudnia pracę. Przy ich wyborze należy kierować się przede wszystkim mocą urządzenia – im większa tym szybkość i jakość cięć jest wyższa. Nie można przejść obojętnie również koło ostrzy, które są najważniejszym elementem nożyc do żywopłotu. Warto wybrać tutaj jak najdłuższe (zwiększony zasięg pracy) oraz te, które wykonano ze stali nierdzewnej i szlifowano diamentowo (odporność na korozję i uszkodzenia, wolne tępienie).

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Agrokent, gdzie znajdziesz zarówno atrakcyjne kosiarki do wysokich traw i nożyce do żywopłotów, jak i znacznie więcej!