Article

Kosiarki do wysokiej trawy i nożyce do żywopłotów – Częstochowa

Wiosna to okres porządkowania nie tylko przydomowych przestrzeni, ale i ogródków działkowych w Częstochowie. Często, gdy po zimie odwiedzamy nasze tereny zieleni, trawa i chwasty zaczynają już sięgać dość wysoko, a żywopłoty i krzewy zdążyły się już nieźle rozrosnąć. Jakie narzędzia najlepiej sprawdzą się w doprowadzeniu do porządku działki lub zaniedbanego ogrodu? Jaki sprzęty spełnią nasze oczekiwania i odpowiednio dopasują się do naszych potrzeb? Zapraszamy do poniższego artykułu, z którego dowiedzie się nieco o kosiarkach do wysokiej trawy oraz nożycach do żywopłotów!

Kosiarki do wysokiej trawy Częstochowa – do zaniedbanych trawników, do nawożenia

Kosiarki elektryczne i spalinowe – o ile nie posiadają dużej mocy – nie sprawdzą się w przypadku wysokiej trawy i nierównego terenu. Warto wtedy wybrać kosiarkę z napędem na cztery koła, przeznaczoną stricte do wysokiej trawy, przy której nie będziemy musieli użyć zbyt wiele siły, aby doprowadzić nasz trawnik do odpowiedniego stanu. Konstrukcja takiej kosiarki powinna być mocna – musi sprawdzić się w zaniedbanych miejscach, gdzie ilość zabiegów koszenia jest ograniczona (np. tylko dwa razy w roku).

Kosiarki do wysokiej trawy, mogą być wykorzystywane także jako kosiarki mulczujące. Mulczowanie to zabieg polegający na rozdrobnieniu pokosu przez kosiarkę i pokrycie nim trawnika – jest to swoiście naturalne nawożenie, który korzystnie wpływa na jakość trawy.

Nożyce do żywopłotów Częstochowa – elektryczne czy spalinowe?

Jeśli w ogrodzie lub na działce posiadasz żywopłot – koniecznie zaopatrz się w specjalne, ręczne nożyce do niego. Współcześnie największą popularnością cieszą się modele elektryczne i spalinowe.

Zaletą elektrycznych nożyc do żywopłotu jest wygoda i szybkość pracy oraz stosunkowo niska cena. Nożyce akumulatorowe nie posiadają kabla, a – jak sama nazwa wskazuje – akumulator, który starcza na kilka godzin pracy o pozwala dotrzeć nawet w najdalsze krańce działki. Nożyce na kabel dają za to pewność, że praca nie zostanie przerwana w trakcie, ale należy mieć dostęp do gniazdka, co zwykle nie zawsze jest możliwe. Nożyce spalinowe są dużo efektywniejsze i wytrzymalsze, a ich moc pozwala na obcinanie żywopłotów o duże objętości w bardzo szybkim tempie. Ich minusem jest bez wątpienia waga – są znacznie cięższe od ich elektrycznych odpowiedników – oraz potrzeba uzupełniania paliwa.

Najważniejszym elementem nożyc do żywopłotów są ostrza, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Tępe nie będą prawidłowo przycinać naszych krzewów, a je dewastować, przez co – w późniejszym okresie – żywopłot może nieprawidłowo zacząć się rozrastać i zwyczajnie nie będzie wyglądał zbyt estetycznie. Najlepsze są te wycięte laserowo i wyszlifowane diamentowo – te zabiegi gwarantują ich trwałość i solidność. Ponadto, gdy tylko poczujemy zużycie ostrzy, powinniśmy natychmiast je naostrzyć.

W dobie szerokiej różnorodności urządzeń do pielęgnacji ogrodu znalezienie odpowiednich jest nie lada wyzwaniem. W sklepie Agrokent posiadamy szeroki wybór sprzętów ogrodniczych, które zadbają o twój trawnik i żywopłot. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i skontaktowania z nami – chętnie pomożemy wybrać odpowiednie narzędzia do Państwa potrzeb.