Article

Kosiarki do wysokiej trawy i nożyce do żywopłotów – Gliwice

Wysoka trawa, mnóstwo chwastów, przerośnięte żywopłoty – kto mierzył się z tą stroną ogrodów w Gliwicach, ten doskonale wie, jak ważny do doprowadzenia do ładu terenu zieleni jest odpowiedni sprzęt. Trafnie dobrana kosiarka oraz właściwe nożyce są w stanie nie tylko ułatwić nam ogrodowe porządki, ale i – przede wszystkim – właściwie zadbać o rośliny w naszym ogrodzie, nie uszkadzając ich, nie niszcząc. Tylko… jak dobrać sprzęt, który idealnie dopasuje się do potrzeb naszego terenu zieleni? Jaka kosiarka najlepiej sprawdzi się na zapuszczonym trawniku? Które nożyce skutecznie zwalczą niesforne krzewy? Przeczytaj ten artykuł do końca, a poznasz odpowiedzi na wcześniejsze pytania!

Kosiarki do wysokiej trawy Gliwice

Zaniedbany trawnik to nie lada wyzwanie – nie tylko dla ogrodnika, ale i dla kosiarki. Wybierając sprzęt do takiego zadania, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wytrzymałość Tylko trwała i mocna konstrukcja jest w stanie zapewnić nam bezpieczne koszenie wysokiej trawy. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że silnik zostanie uszkodzony. Warto także zwrócić uwagę na uchylne noże, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo na terenach o różnorodnych podłożach.

Specjalistyczne kosiarki do wysokiej trawy mogą byś stosowane na powierzchniach, gdzie koszenie odbywa się rzadko, nawet tylko dwa razy do roku. Przede wszystkim przeznaczone są one do koszenia na poboczach dróg, pasach zieleni oraz we wszelakich innych, zaniedbanych miejscach.

Nożyce do żywopłotów Gliwice

Nożyce do żywopłotów kojarzą się przede wszystkim z ogrodowymi sekatorami, jednakże współcześnie pod tą nazwą można spotkać głównie ich elektryczne i spalinowe „koleżanki”, które znacznie ułatwiają i przyśpieszają pracę przy żywopłotach. Nie niszczą i nie szarpią one krzewów, a przycinają je według naszych upodobań – możemy dzięki nim nadawać kształt roślinom. Takie nożyce do żywopłotów zapewniają dużą swobodę ruchów nawet w kłopotliwych warunkach pracy, a większość modeli jest bardzo lekka i poręczna, gwarantuje pewność właściwego cięcia.

Szukając nożyc dla siebie warto zwrócić uwagę na parametry względem potrzeb naszego ogrodu. Ręczne nożyce do żywopłotów sprawdzą się dla niewielkich niezbyt gęstych żywopłotów, elektryczne sprawdzą się do krzewów średniej wielkości, a spalinowe – do tych o dużej objętości. Dwa ostatnie „modele” pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu. Istotną sprawą są również ostrza powinny one zostać dostosowane do pracy, jaką będą wykonywać oraz roślin, które planujemy przycinać. Można podzielić je na jednostronne (do szerokich i płaskich żywopłotów o prostych kształtach), dwustronne (do żywopłotów większych i wymagających, o nieregularnych kształtach), proste (do cięcia korekcyjnego, drobnej pielęgnacji młodych i miękkich pędów) oraz z brzegiem pofałdowanym (sprawdzają się przy twardszych żywopłotach, zbudowanych). Innym istotnym elementem jest uchwyt nożyc – powinien być wygodny, aby zapewnić nam efektywne cięcie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Agrokent, gdzie nie brakuje kosiarek i nożyc, stworzonych dla osób ceniących sobie swoją wygodę, czas i poczucie estetyki.