Article

Kosiarki do wysokiej trawy i nożyce do żywopłotów – Rybnik

blankZarówno mieszkańcy Rybnika, którzy posiadają trawniki oraz żywopłoty w ogrodzie, jak i firmy dbające o estetykę parków, powinni zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenia i maszyny do pielęgnacji terenów zieleni. Dlaczego? Kosiarki do wysokich traw oraz nożyce do żywopłotów są gwarancją perfekcyjnie zadbanych terenów zieleni oraz krzewów. W sklepie Agrokent znajdą Państwo sprzęt wysokiej jakości, który poradzi sobie nawet z najbujniejszą roślinnością. Co jeszcze mogą zaoferować wcześniej wspomniane maszyny i dlaczego warto ich używać? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu!

Kosiarki do wysokich traw Rybnik – do zaniedbanych trawników

Nie zawsze mamy czas na systematyczne koszenie trawnika. Często bywa, że – choć nie chcemy – poważnie go zaniedbywamy. Nie od dziś również wiadomo, że z wysoką trawą zwyczajna kosiarka sobie nie poradzi. Niezbędny tutaj jest profesjonalny sprzęt – kosiarka do wysokiej trawy. Sprawdzi się ona idealnie dla niedzielnych ogrodników, bowiem radzi sobie również z chwastami i bardziej zdrewniałymi pędami. Jest również bezpieczna w użytkowaniu, ponieważ takie kosiarki posiadają specjalnie wzmocnioną obudowę. Jedną z niezwykle atrakcyjnych kosiarek do wysokiej trawy jest TEKTON B&Sm, która nie tylko mieli trawę, ale i posiada niezwykle pojemny silnik o mocy 5.5 KM/4.0 kW. Posiada ona również wytrzymały nóż mieląco-rozdrabniający i dwie prędkości jazdy – 2.3km/h i 3.0 km/h. Nie należy też zapomnieć o jej ogromnych możliwościach, które pozwalają jej na skoszenie trawy, wysokiej od 4 do 10 cm oraz szerokości koszenia – 55 cm. Z tą kosiarka można bez problemu pracować nawet na dużym obszarze, bowiem zapewnia ona pełen komfort – wyposażona jest w składany układ kierowniczy i 400 mm pompowane koła. To kosiarka zdecydowanie warta uwagi!

Nożyce do żywopłotów Rybnik – nie tylko dla wprawnych ogrodników

Wielu ogrodników mierzy się z niepoprawnie rozrośniętymi żywopłotami, co z pewnością jest zadaniem męczącym. Warto tutaj odstąpić od sekatorów ręcznych i zainwestować w nowoczesne rozwiązania, takie jak profesjonalne nożyce do żywopłotów. W Agrokent znajdują się modele zarówno elektryczne, jak i spalinowe – oba są praktyczne i niezbędne przy pielęgnacji uciążliwych krzewów w Rybniku. Wybór nożyc jest uzależniony od rozmiaru żywopłotu oraz jego rodzaju. Dla większych terenów bogatych w bujne krzewy – szczególnie te bardzo zdrewniałe – doskonałe będą nożyce spalinowe. Modelem, który zasługuje na szczególną uwagę wśród nożyc spalinowych jest Shindaiwa DH221. To nożyce lekkie i łatwe w obsłudze, również dla osób słabszych fizycznie, np. drobnych kobiet. Ich atutem jest również zgrabny rozmiar i wygodne rączki, które zwiększają komfort pracy. Natomiast elektryczne nożyce SGS 60 Li znakomicie sprawdzą się dla niewielkich połaci krzewów. Ten model również cechuje się niebanalną lekkością, a przy tym nie wydziela spalin i działa niezwykle cicho.

W sklepie Agrokent nie brakuje atrakcyjnych modeli zarówno kosiarek do wysokich traw, jaki i nożyc do żywopłotów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!