Article

Kosiarki do wysokiej trawy, nożyce do żywopłotów – Andrychów

blankDzisiaj zdawać by się mogło, że wysoka trawa to jedna z gorszych rzeczy, jaka może spotkać nas w dziedzinie ogrodniczej. Wiele osób, które posiadają ogrody, na pewno są bardzo podobnego zdania. Nic bardziej mylnego. Mówimy o tym tak lekko, dlatego że mamy odpowiedni sposób, aby nie musieć obawiać się bujnych traw. Nie ulega wątpliwości, że najlepiej radzą sobie z nimi kosiarki do wysokich traw.  Andrychów znajduje się wśród tych miast, w których nie brakuje wysokojakościowego sprzętu. Jednak… Nie na samej trawie opiera się praca w ogrodzie. W odniesieniu do innych elementów zielonej sfery, dobrze jest skupić się również na żywopłotach. One również muszą być odpowiednio zadbane, aby cała wizja ogrodu łączyła się w jedną całość. Do tego rodzaju roślinności, potrzebne są przede wszystkim nożyce do żywopłotów, które także można znaleźć w Andrychowie.

Kosiarki do wysokiej trawy – Andrychów

Jak powiedzieliśmy wyżej, wysoka trawa jest dość wymagającym rodzajem roślinności i nie każdy sprzęt jest w stanie sobie z nią poradzić. Wszystko zależne jest tutaj od noży, szerokości roboczej i silnika. Im większa moc i możliwości sprzętowe, tym łatwiej jest pokonać wysokie źdźbła. Nie każde urządzenie jest do tego zdolne. Jeśli próbowalibyśmy pokonać wysoką trawę, zwykłą kosiarką, moglibyśmy ją po prostu uszkodzić, gdyż nie jest przystosowana do tego rodzaju prac. Jeśli jednak, zdecydujesz się na model DAKR TEKTON B&S – kosiarkę mielącą, nie będziesz miał najmniejszego problemu. Radzi ona bowiem sobie doskonale z trawą, która dorasta nawet do 10cm. Nie jest to ciężki sprzęt, więc można bez problemu ręcznie go prowadzić. Zaletą jest również sporych rozmiarów szerokość robocza, która pozwoli uzyskać, w krótkim czasie, równe cięcia na dużym obszarze.

Nożyce do żywopłotów – Andrychów

Czy Twoja zieleń żywopłotu, w ostatnim czasie wyszła spod kontroli? Jeśli tak, nie ulega wątpliwości fakt, iż potrzebować będziesz właściwego sprzętu, który to pozwoli poskromić Ci to, co wydaje się niedoścignione. Razem z nożycami do żywopłotów, w Andrychowie, będziesz mógł sięgnąć po sukces! Najpierw jednak, musisz przemyśleć to, jaki rodzaj sprzętu będzie Ci potrzebny. O ile dysponujesz wystarczająco dojściami do prądu, najlepszym wyborem okażą się na pewno… nożyce elektryczne. Cała perfekcja, tkwi w niewielkich gabarytach i niesamowicie małej wadze. Dzięki temu będziesz mógł przycinać żywopłot niezwykle lekką ręką. Inaczej sprawa wygląda, kiedy w grę wchodzi większy teren. Tutaj zwykle ciężko jest o stały dostęp do elektryczności, dlatego i na takie okazje znaleźliśmy odpowiednie rozwiązanie, które nosi nazwę – nożyce spalinowe. Jest to o wiele cięższa wersja, od poprzedniej, ale charakteryzuje się o wiele większą mocą. Z tego typu sprzętu, korzystają większe firmy, bądź właściciele większego metrażu zieleni. Należy jednak pamiętać o tym, że podczas pracy dochodzi do emitacji spalin, oraz wszystko jest o wiele głośniejsze – warto więc, pomyśleć tutaj o sąsiadach. Jeśli szukacie szczegółów, warto zajrzeć do różnych parametrów produktu i porównać je ze sobą. Z kolei… Jeżeli już się zdecydowaliście, po całkiem nowe nożyce, zapraszamy do Andrychowa!