Article

Kosiarki do wysokiej trawy, nożyce do żywopłotów – Bielsko-Biała

Kosiarki do wysokiej trawy, nożyce do żywopłotów – Bielsko-Biała Prace ogrodowe potrafią zrelaksować i sprawiać przyjemność, jednakże doprowadzenie do porządku zaniedbanego terenu zieleni bywa ciężkim i pracochłonnym zadaniem. Wysoka trawa, rozrośnięte żywopłoty i krzewy bywają wyzwaniem i dla doświadczonych ogrodników z całej Bielsko-Białej. Jednakże i takie niełatwe prace mogą pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie – wystarczą odpowiednie urządzenia i sprzęty, które je ułatwią, m.in. specjalna kosiarka do wysokiej trawy lub solidne nożyce do żywopłotów. Jak wybrać najlepsze dla swojej działki lub ogrodu? O tym przeczytacie w poniższym artykule!

Kosiarki do wysokiej trawy Bielsko-Biała – bezpieczne i praktyczne

Koszenie wysokiej trawy wymaga zaopatrzenia się we właściwą kosiarkę, o dużej mocy, bowiem słabsze modele nie poradzą sobie ze zdrewniałymi chwastami. Taka kosiarka powinna dawać sobie radę nawet na terenach, na których koszenie odbywa się nawet tylko dwa razy do roku, a jej konstrukcja powinna zabezpieczać silnik przed uszkodzeniem – w przypadku uderzenia w przeszkodę (np. kamień) nóż tnący powinien odchylać się, zapobiegając tym samym uszkodzeniu kosiarki. Kosiarki do wysokiej trawy skutecznie koszą źdźbła trawy i inne rośliny, bez względu na ich wysokość. Jeśli zastosowano w niej przystawek mogą być wykorzystywana także jako kosiarki mulczujące, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem.

Nożyce do żywopłotów Bielsko-Biała – komfort użytkowania

Doprowadzenie do ładu krzewów i żywopłotów wymaga wiele czasu i energii. Tę pracę zdecydowanie ułatwiają profesjonalne nożyce do żywopłotów, których wybór na współczesnym rynku jest ogromny: nożyce elektryczne, spalinowe, ręczne. Jak wśród nich znaleźć idealne dla siebie?

Nożyce elektryczne sprawdzą się jedynie na mniejsze żywopłoty oraz krzewy. Mają one ograniczony czas działania, ale swoją krótką pracę wynagradzają komfortem – są lekkie i ciche, dzięki czemu praca z nimi to czysta przyjemność. Jednakże w przypadku większej powierzchni zdrewniałych roślin, warto zdecydować się na nożyce spalinowe. Choć są one zdecydowanie cięższe, droższe i głośniejsze, to poradzą sobie z każdym niepokornym żywopłotem. Przy wyborze kosiarek spalinowych szczególną uwagę należy zwrócić na moc urządzenia – to od niej zależy szybkość i jakość cięć.

Zarówno w kosiarkach elektrycznych, jak i spalinowych, najważniejsze są ostrza. Zdecydowanie warto wybrać jak najdłuższe – zwiększy to zasięg naszej pracy. Powinniśmy zwrócić uwagę także na materiał, z którego zostały wykonane ostrza naszych nożyc. Najtrwalsze są te, które wykonano ze stali nierdzewnej i szlifowano diamentowo, ponieważ są odporne na korozję czy uszkodzenia mechaniczne oraz wolno ulegają stępieniu.

Ergonomiczny i wytrzymały sprzęt to podstawa w każdym ogrodzie. Decydując się na urządzenia do pielęgnacji ogrodu w Bielsko-Białej warto postawić na nowoczesne rozwiązania. Współczesny sprzęt ogrodowy jest niezwykle komfortowy oraz – co niezwykle ważne – bezpiecznie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Agrokent, gdzie czekają na Państwa niezastąpione kosiarki do wysokich traw i solidne nożyce do żywopłotów!