Article

Kosiarki do wysokiej trawy, nożyce do żywopłotów – Katowice

Wysoka trawa, rozrastające się nieustannie żywopłoty i krzewy są problemem dla wielu działkowiczów i ogrodników w Katowicach. Praca w ogrodzie może być utrapieniem, ale i przyjemnością – o ile oczywiście posiadamy odpowiednie urządzenia, które ją ułatwiają. Dlatego właśnie warto wyposażyć się np. w kosiarkę do wysokiej trawy lub wytrzymałe nożyce do żywopłotów.

Jak ich używać i jakie są ich największe zalety? Przeczytajcie ten artykuł do końca, a się dowiecie!

Kosiarki do wysokiej trawy Katowice – bezpieczne nawet na poboczach

Koszenie wysokiej trawy stawia przed wyborem kosiarki dodatkowe wymagania. Często nasze trawniki są przecież przerośnięte zdrewniałymi chwastami, z którymi kosiarka o słabej mocy może sobie nie poradzić.

Kosiarki wykorzystywane do koszenia wysokiej trawy mogą być stosowane na powierzchniach, gdzie koszenie odbywa się nawet tylko dwa razy do roku. Talerzowy układ tnący skutecznie kosi trawę i inne rośliny bez względu na ich wysokość. Dzięki zastosowaniu przystawek mogą być wykorzystywane jako kosiarki mulczujące. Konstrukcja kosiarek zabezpiecza silnik przed uszkodzeniem. W przypadku uderzenia w przeszkodę (np. kamień) nóż tnący odchyla się zapobiegając uszkodzeniu kosiarki. Rozwiązanie jest szczególnie przydatne podczas koszenia obszarów porośniętych wysoką roślinnością, kiedy trudno przewidzieć jakie „niespodzianki” kryją się w trawie. Dzięki temu zapewniają bezpieczeństwo koszenia na terenach o różnorakim podłożu jak np. pobocza dróg, pasy zieleni czy tereny zaniedbane.

Nożyce do żywopłotów Katowice – elektryczne czy spalinowe?

Podcinanie krzewów i żywopłotów zabiera wiele czasu i sił. Tę pracę ułatwiają nożyce do żywopłotów, których na rynku współcześnie nie brakuje. Jak wybrać wśród nich idealne dla siebie?

Na małe żywopłoty i niewielkie krzewy najlepiej sprawdzą się nożyce elektryczne. Mają one krótki czas działania, ale są ciche i lekkie – są bardzo komfortowym urządzeniem. W przypadku większych powierzchni warto jednak postawić na nożyce spalinowe, które – choć są cięższe i głośniejsze – poradzą sobie z każdym wyzwaniem. Warto przy ich wyborze zwrócić uwagę na moc urządzenia, od które zależy szybkość i jakość cięć.

Najważniejszym elementem nożyc do żywopłotu jest ostrze. Im dłuższe, tym lepsze – dzięki nim zasięg pracy jest znacznie większy. Powinniśmy zwrócić uwagę także na to, z jakiego materiału zostały wykonane ostrza naszych nożyc. Najtrwalsze są te, które wykonano ze stali nierdzewnej i szlifowano diamentowo, ponieważ są odporne na korozję czy uszkodzenia mechaniczne oraz wolno ulegają stępieniu.

Urządzenia do pielęgnacji naszego ogrodu powinny być ergonomiczne i wytrzymałe. Wybierając sprzęt powinniśmy postawić na nowoczesne rozwiązania, które zwiększą komfort pracy oraz nasze bezpieczeństwo. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kosiarek do wysokiej trawy i nożyc do żywopłotów, które sprawią, że pielęgnacja trawnika i przycinanie żywopłotów staną się znacznie lżejszym zadaniem.