Article

Kosiarki do wysokiej trawy, nożyce do żywopłotów – Oświęcim

blankZ wysoką trawą dziś nie ma żartów. Jeśli w porę nie postawi się jasno sprawy, później będzie trzeba   sporo się napracować, aby osiągnąć idealnie przyciętą trawę. Często bywa tak, że nie ma po prostu czasu na to, aby ujarzmić swoją zieleń. To samo dotyczy traw rosnących w miejscach publicznych, które ścinane są raz na dłuższy czas. Tutaj nie ma wątpliwości, że najlepiej jest sięgnąć, po kosiarki do wysokiej trawy. Jednak… Nie tylko na idealnym trawniku świat się opiera. Co niektóre domy, mają piękne żywopłoty… Rodem z filmów. Mało kto jednak, zdaje sobie sprawę z tego, że utrzymanie równego żywopłotu jest nie lada wyzwaniem. My z kolei chcemy pokazać Wam coś, co sprawi, że nie będziesz musiał poświęcać całego dnia, na przycinanie swojej zieleni, dlatego powiemy nieco więcej na temat nożyc do żywopłotów. W tym celu zachęcamy do tego, abyście zapoznali się z naszą ofertą w Oświęcimiu. Więcej informacji znajdziecie w rozwinięciu artykułu – zapraszamy!

Kosiarka do wysokiej trawy na silniku spalinowym

Jeżeli do głównych zadań, zalicza się u Państwa koszenie wysokich traw, bez wątpienia polecić możemy wan kosiarkę spalinową. Ten typ maszyny jest bardzo wydajny i funkcjonalny, oraz cieszy się ogromną popularnością wśród ogrodników. Najchętniej sięgają po nią osoby, posiadające duże trawniki. Taki zakup jest traktowany przede wszystkim jak przyszłościowa inwestycja. Aby jednak wszystko było po waszej myśli, musicie wziąć pod uwagę najważniejsze parametry, do których należą:

– moc silnika – odpowiada za wydajną pracę. Kosiarki o mocy 4-6 KM bez większego problemu poradzą sobie z wysoką trawą;

– szerokość robocza – to drugi parametr, który jest odpowiedzialny za wydajną pracę. Im większa, tym więcej trawy będzie można skosić, podczas jednego przejazdu. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj sprzęt, którego szerokość robocza wynosi 50 lub więcej centymetrów.

– rodzaj silnika – tutaj na szczególną uwagę zasługują kosiarki z silnikiem dwu i czterosuwowym. Pierwsze pochłaniają znacznie więcej paliwa i są głośniejsze, oraz emitują więcej spalin. Jednak, na tle tych wad, warto wspomnieć, że mają znacznie większą moc i mniejsze gabaryty, co czyni z nich lekki sprzęt, który może działać nawet na nierównym terenie. Z kolei kosiarka czterosuwowa wydziela mniej spalin i jest znacznie tańsza w utrzymaniu, ale również posiada wady, w postaci niższej mocy i większego ciężaru, który może stanowić problem podczas manewrowania.

Modelem godnym polecenia, jest kosiarka bębnowa TEKTON GCV 160 MULCHER. Charakteryzuje się dużym przedziałem dotyczącym wysokości koszenia i sporą szerokością roboczą. 

Nożyce do żywopłotu w przydomowym ogródku – Oświęcim

Wracając do nożyc… Skupmy się może na takich, które są najlepsze podczas pracy w przydomowym ogrodzie. Najbardziej pożądanym urządzeniem, okazują się oczywiście, akumulatorowe nożyce do żywopłotów, które są bardzo łatwe w obsłudze i przyjazne dla otoczenia, pod tym względem, że nie wydzielają spalin i opierają się na bardzo cichej pracy, dzięki czemu, pozwolicie żyć w ciszy waszym sąsiadom.

Więcej informacji, na temat akcesoriów i urządzeń ogrodowych znajdziecie Państwo w szczegółach naszej oferty – zapraszamy do Oświęcimia!