Article

Kosiarki do wysokiej trawy, nożyce do żywopłotów – Wieliczka

blankCo prawda jesień się zbliża, ale trawa nadal rośnie! Oznacza to, że wyzwania dla ogrodników, mieszkających chociażby w Wieliczce jeszcze się nie skończyły. Warto w tym, jeszcze letnim czasie, rozejrzeć się po miejscach, gdzie nie dokonuje się regularnego koszenia. Na pewno większość z nas jest tego zdania, że należy dbać o trawę póki sezon na nią trwa. Pomocne w tym zakresie, będą oczywiście kosiarki do wysokiej trawy. Nie należy także, lekceważyć innych elementów ogrodu, które również rozrastają się, póki starczy im sił, czyli po prostu… żywopłoty. Jeśli jesteście ich fanami, lubicie ściany zieleni, to wiedzcie, że Waszym obowiązkiem jest, zadbać o nie, jak należy. Nożyce do żywopłotów, to jedno z narzędzi, które na pewno okaże się pomocne w tym temacie.

Kosiarki do wysokiej trawy – Wieliczka

Jak wspomnieliśmy wyżej, sezon na równo przycięte trawniki wciąż trwa. Dlatego… Miłośnicy zieleni, powinni skupić się na tych miejscach, które nie są ścinane systematycznie i poprawić to, nim nadejdzie jesień, w której większość zieleni zacznie gnić. Nawet w Wieliczce, znajdą się osoby, które chętnie skorzystają z kosiarek do wysokich traw. Sprzęt ten działa na mocnym silniku i potrafi poradzić sobie z trawą o różnej wysokości. Urządzenia te, są prowadzone ręcznie i zwykle nie przekraczają wagi 55 kg, choć zdarzają się cięższe modele. Jednym z nich jest DAKR Mikrociągnik Panter FD-2 B&S 850 + RZS-70. W sam raz nadaje się do intensywnych prac, gdyż został wyposażony w bardzo mocny silnik. Jeśli jednak, macie Państwo w zamiarach, skosić trawę o nieco większej wysokości, polecamy tutaj kosiarkę bębnową TEKTON ENDURO MULCHER. Można regulować jej wysokość od 2 do 10cm (7 stopni regulacji). Jest to bardzo wygodny model, który cieszy się dużą popularnością wśród ogrodników i waży tylko 42 kg.

Oczywiście, nie tylko kosiarka poradzi sobie z wyższymi źdźbłami. Bardzo praktyczne, w tym temacie mogą okazać się oczywiście kosy i podkaszarki, o których przeczytacie w TUTAJ.  

Nożyce do żywopłotów w Wieliczce

Żywopłot nadaje wielu miejscom odpowiedniego charakteru. Idąc parkiem, ubranym w taką ścianę zieleni, można poczuć się, jak w labiryncie, a z kolei… Jeśli otacza ona nasz dom, można w wyobraźni zobaczyć, że jest w nim tajemniczo. Aby jednak zachować takie pozory, trzeba o żywopłot po prostu dbać. Nożyce do żywopłotów dla mieszkańców Wieliczki, to jedno z lepszych rozwiązań, jakie pomaga w utrzymaniu odpowiedniej estetyki. Do wyboru macie Państwo modele spalinowe i elektryczne. Nie narzucamy z góry, co jest lepszym wyjściem, bo wszystko ma swoje wady i zalety. Nożyce elektryczne są lekkie i nie hałasują, ale ich ograniczeniem jest przewód elektryczny – czyli innymi słowy, opłaca się z nich korzystać na małym terenie. Nożyce spalinowe z kolei, zdolne są do intensywnych prac i nie wymagają dostępu do prądu, ale ich wadą jest hałaśliwość i większa waga – tak więc… Najlepiej korzystać z nich na dużych terenach, oddalonych od sąsiedztwa. Więcej szczegółów w tym temacie, znajdziecie w innych zakładkach na naszej stronie – zapraszamy!