Article

Kosiarki do wysokiej trawy, nożyce do żywopłotów – Zabrze

Wysokie trawy i rozrośnięte żywopłoty bywają wyzwaniem nawet dla ogrodnika z doświadczeniem. Poradzić sobie z nimi może jedynie odpowiedni sprzęt, przeznaczony stricte do takich zadań. Jednak jak na rynku, bogatym w takie wiele urządzeń, znaleźć sprzęt dobrej jakości, który nie zniszczy się po zaledwie kilku sezonach? Już odpowiadamy – w sklepie Agrokent! U nas znajdziesz wiele sprawdzonych modeli kosiarek i nożyc, które z pewnością sprawdzą się przy pielęgnowaniu Twojego ogrodu w Zabrzu. A jeśli chcesz wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę wybierając sprzęt dla siebie – przeczytaj ten artykuł do końca.

Kosiarki do wysokiej trawy Zabrze – postaw na wysoką moc i jakość noża tnącego

Dla zwykłych kosiarek wysoka trawa bywa niezwykle problematyczna. Uczynienie z zaniedbanego trawnika równej i niskiej murawy bywa naprawdę ciężkim zadaniem. Do tego zadania powinna zostać wykorzystana kosiarka o trwałej, mocniej konstrukcji i profesjonalnym napędzie. Urządzenie to powinno charakteryzować się solidną jakością wykonania. Dla dobrej kosiarki do wysokiej trawy nie ma również znaczenia faza wzrostu – koszenie powinno być możliwe nawet w miejscach, gdzie jest ono ograniczone i odbywa się jedynie np. dwa razy do roku.

Po powyższym nie trudno wywnioskować, że do koszenia wysokiej trawy nie nadają się kosiarki ręczne. Jedynie – poza specjalnymi urządzeniami do tego celu – sprawdzić tutaj mogą się mocne kosiarki elektryczne lub spalinowe. Tutaj należy przede wszystkim skupić się na mocy oraz jakości noża tnącego. Warto także zwrócić uwagę na rośliny na koszonej powierzchni – jeśli jest to jedynie trawa, to można poprzestać na nieco słabszych modelach.

Nożyce do żywopłotów Zabrze – zadbaj o swój żywopłot!

Nożyce do żywopłotów umożliwiają pielęgnację krzewów – staranne ich formowanie oraz zdobne strzyżenie. Jeśli pragniemy zadbanego żywopłotu musimy okresowo przycinać niesfornie wyrośnięte gałązki na odpowiednią długość. Dla niewielkiego zielonego krzewu wystarczą nożyce ręczne, które są wygodne do trzymania i umożliwiają precyzyjne cięcie. Niestety, przy większych żywopłotach się nie sprawdzą – praca z nimi będzie czasochłonna i męcząca. Dlatego dla większych roślin do „strzyżenia” przydadzą się nożyce spalinowe i akumulatorowe.

Na gęste i zajmujące dużo obszaru żywopłoty najpraktyczniejsze będą nożyce spalinowe. Dzięki nim szybko przytniesz większe krzewy, a praca z nimi jest wyjątkowo prosta i przyjemna – sprawnie doprowadzą twój żywopłot do ładu. Natomiast nożyce akumulatorowe odnajdą się m.in do przycinania krzewów wzdłuż ogrodzenia. Są ciche i niezawodne, ale – niestety – ogranicza je kabel lub – przy naładowanym akumulatorze – czas działania. Dlatego też, najlepiej wykorzystywać je do średnich żywopłotów – tutaj ich ergonomiczność sprawdzi się w stu procentach i spełni wszelkie oczekiwania użytkownika!

Sklep Agrokent oferuje wiele atrakcyjnych sprzętów. U nas zaopatrzysz się w podstawowe wyposażenie narzędziowe każdego ogrodnika, dzięki którym będziesz miał możliwość wypielęgnować zarówno swój trawnik, jak i żywopłot w miejscowości Zabrze. Zachęcamy do zapoznania się bliżej z ofertą naszego sklepu i składania zamówień!