Article

Kosiarki, kosy, pilarki elektryczne i spalinowe – Katowice

Praca w ogrodzie to prawdziwa przyjemność. Koszenie i wyrównywanie trawników, przycinanie gałęzi drzew i krzewów… Prace porządkowe wśród zieleni to zarówno zabawa, jak i pracochłonne zadanie. Na szczęście istnieją specjalne narzędzia, które ułatwiają i urozmaicają upiększanie naszych ogrodów. Są to przede wszystkim kosiarki, kosy i pilarki – elektryczne i spalinowe. Pewnie zastanawiacie się teraz, które z tych narzędzi sprawdzą się najlepiej w starciu z Waszymi podwórkami. Jeśli chcecie poznać odpowiedź – przeczytajcie ten artykuł do końca!

Kosiarki – elektryczna czy spalinowa?

Kosiarka to sprzęt, który powinien znaleźć się w garażu każdego ogrodnika, który ceni sobie pięknie prezentujący się trawnik. Bez wątpienia niejedna osoba, zakupując te narzędzie, zastanawiała się pomiędzy kosiarką elektryczną i spalinową, nie będąc pewnym, którą wybrać. Śpieszymy więc z odpowiedzią! Wybór kosiarki zależy od własnych preferencji i wielkości ogrodu. Kosiarka elektryczna sprawdzi się w mniejszych ogrodach oraz na trudniejszym terenie. Jest lekka i łatwo się nią manewruje, jednakże ma ograniczony zasięg działania, zależny od długości kabla zasilającego. Natomiast kosiarka spalinowa jest mniej komfortowa, jednakże znakomicie sprawdzi się w dużym, zarośniętym ogrodzie. Nie posiada ograniczonego zasięgu, a jej moc jest znacznie większa niż kosiarki elektrycznej.

Kosy – wsparcie dla kosiarek!

Niestety, kosiarki nie radzą sobie w trudno dostępnych miejscach (np. wokół krzewów i przy krawężnikach). Ten problem rozwiązują kosy – elektryczne i spalinowe. Ułatwiają one doprowadzenie naszych trawników do perfekcji, a wybór odpowiedniej ma się podobnie, jak wybór właściwej kosiarki. Kosy radzą sobie zarówno z trawą, jak i innymi roślinami, nawet drobnymi krzewami i młodymi drzewkami. Ponadto są znacznie łatwiejsze w transporcie niż kosiarki, dlatego bez wątpienia docenią je osoby, które poza ogrodami posiadają działki i inne tereny zieleni. Zaletą kos jest także możliwość regulowania długości uchwytu, dzięki czemu można dostosować ją do wzrostu osoby ją obsługującej,

Pilarki – usprawnienie porządków w ogrodzie

Pilarki łańcuchowe ułatwiają pozbycie się uschniętych gałęzi drzew i krzewów, a także nadanie im odpowiedniego kształtu (za pomocą pilarki jest to znacznie prostsze i mniej pracochłonne, niż przy użyciu sekatora). Najsłabsze pilarki mają wystarczają moc, aby wykonać wszystkie podstawowe, przydomowe prace. Przy zakupie pilarki powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na moc jednostki napędowej oraz długość prowadnicy.

W bogatej ofercie naszego sklepu na pewno znajdziesz coś dla siebie i swojego ogrodu. Wybieraj w wielu kosiarkach, kosach i pilarkach łańcuchowych oraz innych narzędziach, które uporządkują i upiększą Twój teren zieleni! A jeśli wciąż nie jesteś pewien, który sprzęt sprawdzi się najlepiej w Twoim ogrodzie lub na Twojej działce – skonsultuj się z nami! Chętnie Ci doradzimy i pomożemy podjąć jak najbardziej korzystną dla Ciebie decyzję! Serdecznie zapraszamy!