Article

Kosiarki, kosy, pilarki elektryczne i spalinowe – Kraków

Jak to w maju bywa… Mamy coraz to piękniejszą pogodę. W powietrzu czuć już zapach kwiatów i traw, więc co za tym idzie? Oczywiście… Sezon ogrodniczy. Ogród bowiem, dla wielu mieszkańców Krakowa, to piękne i malownicze miejsce, wzbogacone magią roślin. Już samo życie, w tak historycznym mieście jest czymś wspaniałym, a w połączeniu z własną krainą zieleni…? Można by powiedzieć, że powstaje raj. Jednak mimo wszystko, posiadanie takiego azylu nie kończy się jedynie na podziwianiu, bo ów podziw przecież musi się skądś wziąć i na czymś opierać prawda? Tak więc… O swój zielony zakątek trzeba dbać i czasami to nie przelewki. Jak wyżej wspomniany – sezon ogrodniczy, stanowi wyzwanie dla wielu ogrodników, a to dlatego, że pojawiają się różnego rodzaju dylematy, które dotyczą wyboru odpowiedniego sprzętu. Jak więc trafić w przysłowiową dziesiątkę i zaopatrzyć się w taką maszynę, która spełni wszystkie, wasze największe oczekiwania?  Więcej informacji, drodzy ogrodnicy, znajdziecie w dalszej części artykułu!

Kosiarka elektryczna w małym ogrodzie!

Wśród ogrodników mamy osoby, które lubują się w małych zakątkach, bądź w bajecznych labiryntach zieleni. Dlatego… Sprzęt powinniśmy dopasować w zależności od tego, jakiej wielkości ogród posiadamy. Każda maszyna ma swoje wady i zalety, bo nie ma na świecie takiego ideału, który będzie nadawał się do wszystkiego, dlatego… Warto skoncentrować się na tym, z czym wyjdziemy na plus. Skupmy się więc na kosiarce elektrycznej. Taki rodzaj „pożeracza trawnika” okazuje się trafny, jeśli chodzi o pracę na małej powierzchni, a do dlatego, że… Po pierwsze, nie będzie żadnych problemów z obsługą, gdyż ten sprzęt jest po prostu łatwy w użyciu. Dodatkowo, nie trzeba poświęcać ogromu czasu na konserwację – wystarczy jedynie wyczyścić wnętrze korpusu, zaś jeśli chodzi o noże, wystarczalne będzie ostrzenie ich raz na sezon. Miłośnicy ciszy i spokoju, także będą zadowoleni z kosiarki elektrycznej, bo jej praca jest bardzo cicha. Dodatkowo… Nie zajmuje też wiele miejsca, więc oprócz takiej maszyny, w garażu będziecie mogli poustawiać też inne akcesoria ogrodnicze. Co więcej… Takie rozwiązanie jest czymś idealnym dla ekologów, a do dlatego, że silnik kosiarki elektrycznej nie wydziela spalin.

Kosiarka spalinowa – ostre cięcie trawnika w Krakowie

W kilku słowach warto jest też opowiedzieć nieco o kosiarce spalinowej. Osoby, które mieszkają w Krakowie i mają w posiadaniu sporych rozmiarów ogród, powinny zaopatrzyć się taki właśnie sprzęt, z tego względu, że nie wymaga on dostępu do prądu i ma znacznie większą moc silnika, niż w przypadku kosiarki elektrycznej. Takim pojazdem można też znacznie lepiej manewrować i kosić o wiele wyższą trawę. Sporym ułatwieniem jest również szerokość robocza, oraz funkcjonalny napęd, wyrzut boczny i możliwość mielenia bez kosza.

Jeśli zachęciliśmy Cię w jakiś sposób do zakupu takiego cuda, powinieneś zapoznać się z ofertą w naszym sklepie.  Znajdziesz tam nie tylko kosiarki, ale także kosy i pilarki łańcuchowe: elektryczne, bądź spalinowe. Jesteśmy przekonani, że z pewnością znajdziesz dla siebie coś, od czego portfel nie będzie świecił pustkami. Zapraszamy!