Article

Kosiarki, kosy, pilarki spalinowe i elektryczne – Bielsko-Biała

Wszystkie ogrody wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Wpływa na to nie tylko rodzaj roślin znajdujących się w nim, ale także i wizja właściciela, jego potrzeby estetyczne. Aby właściwie zadbać o tereny zieleni w Bielsko-Białej potrzebny jest właściwy sprzęt – od drobnych narzędzi, po kosiarki i pilarki. Pomogą one stworzyć ogród jak z marzeń – wypielęgnowany, uporządkowany i soczyście zielony. Jednakże nie jest to takie proste zadanie, jak mogłoby się wydawać – na rynku nie brakuje zarówno modeli elektrycznych, jak i spalinowych. Poniższy artykuł jest o tym, jak wybrać najbardziej optymalny sprzęt do swojego ogrodu. Przeczytajcie koniecznie!

Kosiarki spalinowe i elektryczne Bielsko-Biała – zalety i wady

Zarówno kosiarki elektryczne, jak i spalinowe, mają rozmaite zalety. Kosiarki elektryczne są przyjazne dla środowiska (nie emitują spalin), charakteryzują się przyjemnie cichą pracą, są poręczne i tańsze, ponadto mogą kosić trawniki na skarpach. Natomiast kosiarki spalinowe są niezależne od źródła zasilania, mogą kosić wysoką i mokrą trawę, szybko i dokładnie koszą duże powierzchnie, a moc ich silnika jest znacznie większa od kosiarek elektrycznych. Co więc wziąć pod uwagę przy ich wyborze? Czym się kierować?

Najważniejszym parametrami są moc i szerokość robocza kosiarki. Odpowiednio dobrane pozwolą zaoszczędzić nam mnóstwo czasu i optymalnie kosić pasy zieleni. Znaczenie mają również koła – im będą większe, tym bardziej komfortowe dla użytkownika. Warto tutaj także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje jak mulczowanie, która dodatkowo nawiezie nam glebę.

Kosy spalinowe i elektryczne Bielsko-Biała – w niedostępne dla kosiarek miejsca

Kosy to urządzenia do koszenia, których cechami charakterystycznymi są łatwość manewrowania i możliwość dotarcia w miejsca, z którymi zwyczajna kosiarka miałaby problem – np. między grządki, rabatki, pod żywopłot. Istnieją modele zarówno spalinowe, jak i elektryczne, a ich wadą jest konieczność ręcznego regulowania wysokości cięcia trawy – szczególnie w przypadku kos spalinowych, które wynagradzają tę niedogodność większą mocą i możliwością ścinania również drobnych krzewów i krzaków.

Pilarki spalinowe i elektryczne Bielsko-Biała – cięcie i pielęgnacja

Pilarki są sprzętem niezwykle praktycznym i przydatnym, jeśli nasz ogród lub działka obfitują w drzewa i krzewy. Pomagają usunąć obumarłe części tych roślin oraz przygotować drewno na opał – służą głównie do cięcia i pielęgnacji wcześniej wspomnianych drzew i krzewów. Podstawowymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze pilarki są: rodzaj napędu, prędkość łańcucha, długość tnąca, długość miecza, podziałka łańcucha tnącego i moc. Pilarka spalinowa poradzi sobie nawet z najgrubszymi gałęziami, jednakże do zwykłych prac ogrodowych zdecydowanie warto wybrać jej elektryczny odpowiednik – łatwiejszy w obsłudze i – przede wszystkim – tańszy.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Agrokent!