Article

Kosiarki, kosy, pilarki spalinowe i elektryczne – Gliwice

Widok zadbanego trawnika w Gliwicach jest miły nie tylko dla oczu jego właściciela, ale i gości, przechodniów… Jest on dumą osoby, która się o niego troszczy i przynosi człowiekowi mnóstwo satysfakcji. Trawniki są inwestycją nie na jeden sezon, a kilka lat – potrafią cieszyć oczy latami, o ile oczywiście odpowiednio o nie zadbamy. Jak uzyskać soczyście zieloną, przydomową powierzchnię? Jak wypielęgnować trawiaste podłoże swojego ogrodu? Przeczytajcie ten artykuł do końca!

Kosiarki spalinowe i elektryczne – Gliwice

Podstawą uzyskania wypielęgnowanego trawnika jest regularne jego koszenie. Jednakże, wybór kosiarki nie zawsze jest łatwą decyzją – na rynku nie brakuje kosiarek ręcznych, elektrycznych, spalinowych, akumulatorowych itp. Jak wybrać odpowiednią maszynę, która spełni nasze oczekiwania i potrzeby? Kosiarkę powinniśmy dostosować przede wszystkim do wielkości naszego ogrodu. W małych lepiej sprawdzą się kosiarki ręczne i elektryczne (tutaj należy dodatkowo uważać na kabel, który można go przeciąć). Na większych terenach lepiej poradzą sobie kosiarki spalinowe, które ogranicza jedynie konieczność uzupełniania benzyny. Kosiarki spalinowe posiadają też zwykle większą szerokość i moc silnika, jednakże do małego przydomowego ogródka zdecydowanie wystarczy jej koleżanka na prąd. Przy wyborze kosiarki warto również wziąć pod uwagę dodatkowe funkcje, m.in. regulację wysokości koszenia, pojemnik na trawę, mielenie trawy…

Kosy spalinowe i elektryczne – Gliwice

Kosiarki elektryczne i spalinowe nie sprawdzą się w każdych warunkach. Do trudno dostępnych miejsc, np. wśród rabatek i ozdobnych krzewów, których nie chcemy uszkodzić, warto wybrać kosy elektryczne i spalinowe. Działają na podobnej zasadzie jak kosiarki: spalinowe idealnie poradzą sobie z wysoką i gęstą trawę w dalekich zakątkach naszego ogrodu, natomiast elektryczne – na kabel – sprawdzą się do mniej wymagających prac, na mniejszych przestrzeniach. Ponadto kosy elektryczne są wygodniejsze w użytkowaniu i – przede wszystkim – lżejsze, dzięki czemu dłuższa praca z nimi to przyjemność.

Pilarki – Gliwice

Pilarki spalinowe sprawdzą się niemal w każdym ogrodzie, a także w warsztacie – z ich pomocą bez trudu pozbędziemy się krnąbrnych gałęzi czy też niesfornych żywopłotów. Ten sprzęt pozwala również przygotować drewno opałowe. Pilarki spalinowe mają bardzo wydajne silniki, są łatwe i komfortowe w użytkowaniu, zapewniają ergonomię pracy. Są one bezprzewodowe, więc – skoro nie jesteśmy uzależnieni od sieci elektrycznej – możemy zabrać je gdziekolwiek – na działkę, do pracy w lesie, itp. Pilarki mają różnorodne parametry mocy, dlatego też warto przyjrzeć się im dokładnie i – przed zakupem – porównać z innymi. W ten sposób wybierzemy dla siebie najlepszą. Podobnie powinniśmy postąpić też w przypadku kosiarek i kos.

Sklep Agrokent oferuje szeroki wachlarz narzędzi i maszyn ogrodowych, dzięki którym będziesz mógł stworzyć trawnik swoich marzeń. Pomogą Ci one wypielęgnować go i regularnie o niego dbać. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której na pewno znajdziesz sprzęt, który spełni wymagania Twoje i Twojego ogrodu w Gliwicach!