Article

Kosiarki, kosy, pilarki spalinowe i elektryczne – Libiąż

Prace, które związane są z pracą w ogrodzie, na pewno, wielu ogrodnikom sprawiają przyjemność. Oczywistym jest, że dbanie o ogród wiąże się także z ogromnym wysiłkiem a zwłaszcza, jeśli nie ma się do pomocy odpowiedniego sprzętu. Jeżeli chodzi o pielęgnację trawnika, wspaniałe w tym zakresie okazują się kosiarki i kosy. Urządzenia  te, pomagają doprowadzić trawnik do idealnego stanu i zajmuje to dużo mniej czasu, niż w przypadku korzystania z tradycyjnych rozwiązań. Nie należy także zapominać o innych, zielonych elementach, jakie znajdują się w ogrodzie. Posiadacze owocowych sadów, czy też krzewów… Powinni sięgnąć po pilarkę. Pozwala ona przyciąć zbyt długie gałęzie, bądź takie, na których pojawiło się coś niepokojącego. Poprawimy w ten sposób zarówno wygląd, jak i zdrowie naszego drzewa.

Kosiarki, kosy spalinowe i elektryczne – Libiąż

Wyżej wspomnieliśmy o kosiarkach i kosach. Okazują się niezbędne w sezonie, kiedy mamy do czynienia z bujną trawą. Z pozoru, wiedza na ich temat wydaje się oczywista, bo przecież każdy wie, jak działa kosiarka, prawda? Zdanie się jednak zmienia, w momencie, w którym stajemy przed wyborem zakupu. Wtedy należy wziąć pod uwagę przede wszystkim powierzchnię posiadanego ogrodu. Jeśli ma kilka hektarów, bądź po prostu jest duża, najkorzystniej wyjdzie zakup kosiarki spalinowej. Jest wiele powodów, które idealnie tłumaczą taki wybór. Po pierwsze, sprzęt spalinowy nie zużywa prądu. Drugą rzeczą jest brak kabli, które mogłyby przeszkadzać w codziennej pracy. Trzecią zaletą kosiarki spalinowej jest to, iż jej praca może potrwać wiele godzin i wszystko przebiega znacznie szybciej. Takie rozwiązanie najczęściej sprawdza się przy dużych posiadłościach, czy chociażby miejscach publicznych, gdzie kładzie się nacisk zarówno na doskonałą jakość, jak i zaoszczędzenie czasu. Nie chcąc oczerniać tutaj kosiarek elektrycznych, należy wspomnieć także o ich zaletach.  
Kosiarki elektryczne charakteryzują się niesamowitą lekkością. Działają po podłączeniu do źródła prądu. Jest to bardzo wygodna opcja dla osób, które posiadają małe trawniki. Dzięki cichej pracy, żaden sąsiad nie będzie narzekał na hałasy. Trzeba również wspomnieć, iż kosiarka elektryczna jest bardzo wygodna w prowadzeniu, łatwo nią manewrować.
Ta sama zasada dotyczy kos spalinowych i elektrycznych, które sprawdzają się doskonale wśród wysokich traw, bądź w miejscach, gdzie ciężko jest dotrzeć kosiarką.

Pilarki elektryczne i spalinowe – Libiąż

Jeszcze jedno, znane wszystkim urządzenie to pilarka. Przeznaczona jest do podcinania gałęzi drzew i krzewów. Z pilarek w wersji spalinowej, bardzo chętnie korzystają robotnicy, zajmujący się na ten przykład wycinką drzew. Te elektryczne z kolei, nadają się w sam raz do małych, ogrodowych prac. Ich praca jest cicha a budowa lekka i nie sprawia żadnych problemów podczas codziennego użytkowania ze względu na swoją bezawaryjność.
Więcej produktów tego typu można znaleźć w naszej ofercie na stronie internetowej. Libiąż zaprasza!