Article

Kosiarki, kosy, pilarki spalinowe i elektryczne – Olkusz

blankKoszenie trawnika, bądź przycinanie drzew, dla wielu jest dzisiaj obowiązkiem, czasami ciężkim do zrealizowania, a dlaczego? Głównie dlatego, że nie ma się do dyspozycji odpowiedniego sprzętu, który chwilami jest wręcz niezbędny do różnego typu działań. W tej kwestii należy zastanowić się nad kosiarkami, oraz pilarkami spalinowymi i elektrycznymi. Olkusz to jedno z miast w którym można nabyć wszelkiego rodzaju wyposażenie ogrodowe. Doskonałą jakość produktów znajdziesz na pewno w naszym sklepie internetowym. Dysponujemy markami, jakie znane są na całym świecie pod względem funkcjonalności i niezawodności.

Kosiarka niejedno imię ma – Olkusz

Spośród kosiarek dostępnych w Olkuszu wyróżnić można dwa rodzaje, które sprawdzić się mogą na różnych powierzchniach. Jeśli więc jesteś posiadaczem małego, przydomowego ogródka, w tym przypadku, bardzo dobrą inwestycją może okazać się kosiarka elektryczna. Ten rodzaj sprzętu zwykle ma niewielkie gabaryty i małą wagę, co przekłada się na łatwiejsze manewrowanie. Główną zaletą elektrycznych urządzeń jest to, że nie wydzielają spalin, więc dzięki temu wasze zdrowie na tym nie ucierpi. Z taką kosiarką możliwa jest wielogodzinna praca i to bez większego wysiłku. Produkt, który chcemy polecić Wam dziś, to kosiarka elektryczna Stiga Combi 40 E. Jest dostępna w przystępnej cenie i posiada doskonałe parametry. Posiada pojemny  kosz – 40l, tylny wyrzut, oraz funkcję zbierania i mulczowania. Szerokość koszenia to 38 cm, czyli w sam raz na mniejsze powierzchnie. Jakby tego było mało, można wybrać jedną z 6 pozycji, dotyczącej wysokości koszenia. Praca z taką kosiarką elektryczną, to sama przyjemność.
Nie należy jednak zapominać o kosiarkach spalinowych – one także mają swój, bardzo ważny udział, jeśli chodzi o koszenie trawnika. Sprawdza się jednak na większych powierzchniach, najlepiej oddalonych od sąsiedztwa. Kosiarki spalinowe są bardzo wydajne, co można wywnioskować na podstawie dużej mocy silnika. Co prawda wydziela spaliny, ale ma znacznie większą szerokość koszenia, z czym wiąże się szybsza praca. Taki sprzęt zwykle wybierają większe firmy, które pracują na określonym obszarze. Nie trzeba martwić się także o dostęp do prądu. Jest to dość wygodne rozwiązanie, a zwłaszcza jeśli nie ma się w pobliżu możliwości na zasilenie sprzętu elektroniką.

Olkusz: kosa i pilarka – elektryczna czy spalinowa?

Spośród kos i podcinarek, można oczywiście wybrać, w zależności od zapotrzebowania – elektryczną, bądź spalinową. To samo dotyczy pilarek. Nie ma tutaj gorszego, czy lepszego wyboru.  Elektronika, czy silnik spalinowy? Wszystko ma swoje zalety, które dopasowuje się pod własne potrzeby, bądź teren, na jakim będzie wykonywana dana praca. Wiadomo, że spalinowy sprzęt pozwala na szybszą pracę, ale jest głośniejszy i wydziela oczywiście spaliny. Dlatego… Jeśli chcecie korzystać z kosy, albo pilarki, a mieszkacie w pobliżu sąsiadów, lepiej zainwestować w sprzęt elektryczny. Jest on znacznie zdrowszy dla otoczenia, cichszy i wymaga jedynie podłączenia do prądu. Pilarki spalinowe wybierane są zwykle przez jakieś firmy budowlane, bądź mieszkańców, którzy posiadają duże hektary powierzchni. Wybierz dla siebie to, co będzie najbardziej przydatne – zapraszamy do Olkusza!