Article

Kosiarki, kosy, pilarki spalinowe i elektryczne – Ruda Śląska

Praca na świeżym powietrzu jest niezwykle przyjemna – szczególnie, gdy mówimy o pracach ogrodowych. Bywa jednak, że doprowadzenie trawnika oraz drzew i krzewów do porządku zajmuje mnóstwo czasu. Dlatego też warto zainwestować w profesjonalne urządzenia – kosiarki, kosy, pilarki – które usprawnią wszelkie zabiegi pielęgnacyjne w ogrodzie. Jeśli zastanawiacie się, który sprzęt lepiej sprawdzi się wśród zieleni w Rudzie Śląskiej – elektryczny czy spalinowy – i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze narzędzi ogrodowych – koniecznie zapoznajcie się z poniższym artykułem!

Kosiarki elektryczne i spalinowe Ruda Śląska – do każdego ogrodu

Kosiarka jest sprzętem powszednim i każdy ogrodnik posiada ją na swoim zapleczu. Niemniej i tak często stajemy przed ciężkim wyborem i zastanawiamy się, którą kosiarkę wybrać – elektryczną czy spalinową?

Na pierwszym miejscu powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość naszego ogrodu. Kosiarka elektryczna sprawdzi się na mniejszych terenach oraz trudniejszym terenie. Charakteryzuje się lekkością oraz łatwością manewrowania. Niestety, ma i wadę – jej zasięg działania ograniczony jest przez kabel zasilający. Jeśli o kosiarkę spalinową jest mniej wygodna w użytkowaniu, ale doskonale sprawdza się w dużych, nawet mocno zarośniętych ogrodach i nie ma ograniczonego zasięgu. Moc kosiarek spalinowych jest również znacznie większa niż kosiarek elektrycznych, dlatego sprawdzą się one także na bardzo zaniedbanych terenach lepiej.

Kosy Ruda Śląska – komfortowa pielęgnacja trawnika

Jeśli w naszym ogrodzie znajduje się wiele trudno dostępnych dla kosiarki miejsc (trawa wokół rabatek, krzewów, krawężników), wówczas warto zaopatrzyć się w kosę elektryczną lub spalinową. Pozwalają one perfekcyjnie uporządkować każdy trawnik, a także sprawdzają się jako główna kosiarka do małego, przyblokowego ogródka. Wybór rodzaju kosy jest – podobnie jak wybór kosiarki – od terenu, któremu muszą podołać. Mają one jednak znacznie więcej zalet: radzą sobie z nawet z koszeniem drobnych krzewów i młodych drzew, są łatwe w transporcie oraz posiadają uchwyt, który często można dostosować do wzrostu osoby, która ją obsługuje. To zdecydowanie najbardziej komfortowe urządzenie do zabiegów pielęgnacyjnych trawnika!

Pilarki Ruda Śląska – perfekcyjny ogród

Do pozbycia się uschniętych gałęzi drzew i krzewów sekator to za mało. Potrzebny jest znacznie mocniejszy sprzęt – taki jak pilarki łańcuchowe. Dzięki nim nadasz zdrewniałym roślinom odpowiedni kształt, dzięki czemu Twój ogród będzie prezentował się przepięknie. Pilarki z dużą mocą są również w stanie pociąć drewno – np. na opał. Przed zakupem tego urządzenia warto zwrócić jednak uwagę nie tylko na moc jednostki napędowej, ale i długość prowadnicy.

Sklep Agrokent charakteryzuje się bogatą ofertą kosiarek elektrycznych i spalinowych, kos i pilarek. Dzięki tym urządzeniom uporządkujesz dokładnie swój ogród i sprawisz, że zachwyci każdego. Jeśli wciąż nie jesteś pewien, który sprzęt sprawdzi się najlepiej w Twoim ogrodzie – skontaktuj się z nami!