Article

Kosiarki, kosy, pilarki spalinowe i elektryczne – Skawina

blankNa pewno wielu z Was wie, że każdy ogród rządzi się własnymi prawami. Tak to bywa na pewno w przypadkach bujnej zieleni, która to rośnie cały czas. Wiadomo też, że nie powinno doprowadzać się do zbyt gęstego rozrostu traw, bo w efekcie końcowym, nie wygląda to dobrze. Dzisiaj w modzie jest elegancja i ład, co nie powinno być dla Was żadnym zaskoczeniem. Obecnie, dostępny sprzęt, pozwala dojść do każdej perfekcji, trzeba tylko chcieć. Ostatnio słychać o tym nawet w Skawni, gdyż to właśnie tam, dostępne są kosiarki, kosy, pilarki spalinowe i elektryczne. Bardziej szczegółowe informacje na ich temat, odsłoni przed Wami dalsza część artykułu. No to… Do dzieła!

Kosiarka niejedno imię ma – Skawnia

Spośród ogromnego wyboru sprzętów ogrodowych, warto skupić się na kosiarkach. Dostępne są naprawdę różne modele, od których będzie zależała wydajność waszej pracy. Posiadacze ogrodów o mniejszej powierzchni, bez wahania mogą zastanowić się nad kosiarką, która napędzana jest przez silnik elektryczny. Gwarantuje to przede wszystkim cichą i bezproblemową pracę. Nie trudno jest też manewrować wspomnianym sprzętem. Wystarczy tylko mieć dostęp do elektryczności. Takiego typu kosiarki, wyposażone są także w kosze. To właśnie w nich, ląduje cała skoszona trawa. Z kolei inne modele… Często posiadają funkcję mulczowania, czyli innymi słowy… Cała skoszona zieleń, jest po prostu rozdrabniana i nie trzeba się martwić o jej zbieranie. Elegancko przystrzyżony trawnik, dla wielu ogrodników może stać się naprawdę mocną wizytówką, o którą wystarczy jedynie dbać. Nie zbaczając jeszcze z tematu kosiarek, trzeba mieć na uwadze te działające na silniku spalinowym. Wykorzystuje się je do wykonywania prac na dużych obszarach. Główną ich zaletą jest to, że nie wymagają dostępu do elektryczności i mają bardzo dużą szerokość roboczą, co pozwala znacznie szybciej osiągnąć wymarzone efekty. Niestety ich wadą jest to, że są bardzo głośne, co nie zawsze działa przyjaźnie na nasze uszy. Kolejna sprawa to wydzielające się spaliny, dlatego z takich sprzętów, najlepiej jest korzystać na terenach, które są dalekie od tych mieszkalnych. Wtedy nie wadzimy sąsiadom, oraz środowisku.

Kosy i pilarki – Skawnia

Oprócz kosiarek, warto zwrócić uwagę na innego rodzaju sprzęt. Jest tu mowa oczywiście o kosach i pilarkach. Wbrew pozorom, taki pomocnik w ogrodzie może okazać się prawdziwym skarbem. Doskonale radzi sobie chociażby z wysoką trawą i może dotrzeć do tych miejsc, gdzie nie byliśmy w stanie wjechać kosiarką. Czyli np. w wąskich przestrzeniach, jakie występują pomiędzy drzewami, bądź rabatami. Jest to ogromna zaleta i dzięki niej, nasza praca może stać się o wiele bardziej precyzyjna. Kosy i pilarki nie spustoszą też waszego portfela. Urządzenie, choć małe, kryje w sobie wielką moc, z której czasami naprawdę warto jest skorzystać. Tak samo, jak w przypadku kosiarek, można wyposażyć się zarówno w model spalinowy, jak i elektryczny. Małe gabaryty, to i niewielka waga, dlatego samo użytkowanie staje się bardzo łatwe i wygodne, co oczywiście nie męczy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź nasz sklep – Skawnia zaprasza!