Article

Kosiarki, kosy, pilarki spalinowe i elektryczne – Tychy

blankPrace ogrodowe sprawiają wiele przyjemności, ale niektóre zadania bywają niezwykle męczące i czasochłonne. Sprawienie, że ogród będzie prezentował się nienagannie jest wyzwaniem nawet dla ogrodników z dużym doświadczeniem. Nieopisaną pomocą w doprowadzeniu do ładu trawników, krzewów i drzew są profesjonalne ogrodowe urządzenia – kosiarki, kosy, pilarki. Ułatwiają one wszelkie prace pielęgnacyjne na terenach zieleni – również w miejscowości Tychy. Bogaty wybór modeli zarówno elektrycznych, jak i spalinowych sprawia, że nietrudno znaleźć sprzęt idealny dla siebie. Jeśli szukasz profesjonalnego sprzętu, który uprzyjemni Ci pracę na świeżym powietrzu – koniecznie przeczytaj poniższy artykuł! Bez wątpienia znajdziesz w nim odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Kosiarki spalinowe i elektryczne Tychy – praktyczne koszenie

Kosiarka to urządzenie, na temat którego raczej nie trzeba się rozpisywać. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, jak ona wygląda i działa. Ponadto każdy właściciel ogrodu posiada ją w swoim garażu lub innym miejscu. Niemniej i tak, mimo lat koszenia, przy zakupie nowego modelu stajemy przed ciężkim wyborem – czy wybrać kosiarkę elektryczną, czy lepiej sprawdzi się spalinowa?

Rozterkę tę można rozwiązać na kilka sposobów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość ogrodu. Kosiarki elektryczne sprawdzają się najlepiej na mniejszych powierzchniach koszenia. Ich cechami charakterystycznymi jest lekkość i łatwość manewrowania, ale należy pamiętać, że są one często ograniczone kablem. Kosiarki spalinowe doskonale sprawdzają się na terenach dużych, zaniedbanych – nie mają żadnych ograniczeń, ich moc jest większa, ale są również mniej poręczne – ciężkie i hałaśliwe. Wybierając kosiarkę powinniśmy więc uwzględnić nie tylko powierzchnię naszego ogrodu, ale i własne preferencje.

Kosy spalinowe i elektryczne Tychy – dla niedostępnych dla kosiarki miejsc

Kosiarki nie zawsze radzą sobie ze wszystkimi zakamarkami ogrodu. Często nie są wstanie dokładnie skosić trawy wokół rabatek i krzewów czy też przy samych krawężnikach. Dla takich zadań warto zaopatrzyć się w kosę elektryczną lub spalinową. Podobnie jak przy wyborze kosiarki, przy kosach powinniśmy zwrócić uwagę na rozmiar naszej działki. Kosy radzą sobie nie tylko z trawnikami, ale także z koszeniem drobnych krzewów i drzew. Ponadto są znacznie bardziej komfortowe w transporcie.

Pilarki spalinowe i elektryczne Tychy – cięcie drewna

Z grubymi gałęziami drzew i krzewów zwykły sekator czy nożyce do żywopłotów sobie nie poradzą, a często – gdy posiadamy te rośliny w ogrodzie – musimy liczyć się z usuwaniem ich zdrewniałych części. W takim wypadku potrzebujemy mocniejszego sprzętu – pilarki łańcuchowej. Nie tylko doskonale tną one drewno na opał, ale i pozwalają nadać roślinom odpowiedni kształt. Zakupując to urządzenie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego moc – im większa, tym cięższym zadaniom pilarka podoła!

W sklepie Agrokent czeka na Ciebie bogaty wybór kosiarek, kos i pilarek, dzięki którym pielęgnacja ogrodu będzie bułką z masłem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!