Article

Kosiarki, kosy, pilarki spalinowe i elektryczne – Zabrze

O tym, że pielęgnacja ogrodu zajmuje mnóstwo czasu, wie każdy mieszkaniec Zabrza. Samo koszenie trawnika bywa pracochłonne, a jest ono niezwykłe ważne, bowiem tylko regularne wykonywanie tego zabiegu może zapewnić nam piękny, zielony, przydomowy dywan. Ogranicza ono również rozwój chwastów, co jest niezwykle korzystne dla ogrodowej flory. Jednakże, aby właściwie skosić trawnik, potrzebny jest odpowiednio dobrany sprzęt – kosiarki i kosy, o których przeczytasz w poniższym artykule.

Kosiarki elektryczne i spalinowe Zabrze – moc i szerokość robocza

Kosiarkę najlepiej wybierać w zależności od wielkości trawnika. Na niewielkich powierzchniach idealnie sprawdzą się kosiarki elektryczne, których jedynym ograniczeniem jest długość kabla i konieczność dostępu do gniazdka zasilającego (trzeba na niego uważać, manewrując po ogrodzie). Do dużych ogrodów lepiej zakupić kosiarkę spalinową, najlepiej z własnym napędem. Jest ona w stanie poradzić sobie również z bardziej zarośniętym trawnikiem, bowiem jej moc jest zwykle większa od elektrycznej „koleżanki”.

Przy wyborze zarówno kosiarki elektrycznej, jak i spalinowej, powinniśmy zwrócić uwagę na ich moc i szerokość roboczą. Tylko w ten sposób będziemy mogli mieć pewność, że zakupiony sprzęt będzie wydajny i poradzi sobie z wyzwaniami naszego ogrodu. Przy kosiarce elektrycznej należy uwzględnić również długość przewodu zasilającego (powinna być dopasowana do wielkości trawnika), a przy spalinowej rodzaj silnika (kwestie zużywania paliwa, hałasu, spalin).

Kosy elektryczne i spalinowe Zabrze – komfortowa praca

Kosy ogrodowe to urządzenia, które sprawdzają się do prac związanych z przycinaniem i pielęgnacją trawników ogrodowych. Są przystosowane do koszenia w trudno dostępnych miejscach, np. przy krzewach ozdobnych, rabatkach, elewacjach. Są one również urządzeniami łatwymi w obsłudze, prostymi i intuicyjnymi, a ich niewielka waga i poręczna budowa pozwalają na wygodną pracę nawet przez wiele godzin. Ponadto, w malutkich ogrodach, mogą pełnić samodzielnie rolę kosiarki.

Pilarki spalinowe i elektryczne Zabrze – wydajne silniki

Choć pilarkami trawnika nie wypielęgnujemy, tak są one sprzętem niezbędnym dla mocno zadrzewionych i zakrzewionych ogrodów. Pozwalają one także przygotować drewno opałowe. Pilarki to sprzęt łatwy i komfortowy w użytkowaniu, bowiem mają bardzo wydajne silniki. Nie posiadają ograniczeń w postaci kabli, dzięki czemu są łatwe w transporcie – możemy zabrać je do pracy w lesie, na działkowy ogród itp. Przy ich wyborze – podobnie jak w przypadku kosiarek – powinniśmy wziąć po uwagę ich moc, aby wybrać dla siebie – oraz krzewów i drzew w swoim ogrodzie – najlepszą.

Sklep Agrokent to bogata oferta sprzętów ogrodniczych, które pomogą Ci w pielęgnacji terenów zieleni, ogrodów, działek w miejscowości Zabrze. W szerokim wachlarzu narzędzi i maszyn znajdziesz urządzenia idealne dopasowane do swoich potrzeb i oczekiwań. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu i kontaktu.