Article

Kosiarki, kosy, pilarki spalinowe i elektryczne – Zakopane

kosy i podcinarkiOgród często bywa bardzo wymagający, o czym przekonać się mogą na pewno jego posiadacze. Trzeba go bowiem pielęgnować i dbać o to, by nie zburzyć harmonii, jaka w nim powstała. W takich malowniczych miejscach, jak Zakopane można spotkać wielu mieszkańców, którzy pasjonują się ogrodnictwem. Do tego celu powinni więc wykorzystywać odpowiedni sprzęt, do jakiego zaliczają się: kosiarki, kosy, pilarki spalinowe i elektryczne. Jeśli nie masz ich jeszcze w posiadaniu, a chciałbyś, by się to zmieniło, czytaj dalej!

Zakopane: kosiarka czy kosa?

Spośród urządzeń, odpowiedzialnych za koszenie mamy do wyboru kosiarki i kosy. Która z nich jest lepszym wyborem? Tutaj ciężko stwierdzić, gdyż oba urządzenia mają swoje zalety i bywają bardzo przydatne. Jeśli chodzi o kosiarkę, może ona pracować na różnego rodzaju powierzchniach, występuje w formie prowadzonej ręcznie, bądź traktorka. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które chcą w krótkim czasie ściąć trawę, a to dlatego że, mają dużą szerokość roboczą. Tutaj ważną kwestią jest też wybór silnika. Może działać na elektrycznym, bądź spalinowym.
Z kolei, przyglądając się bardziej kosom. Takie urządzenie, ma również ogrom zalet. Potrafi poradzić sobie w miejscach, do jakich nie dotarły kosiarki. Wysoka trawa też nie stanowi dla nich problemu. Wyposażona w tarczę, odpowiednie noże, bądź żyłkę, jest w stanie pokonać trawę o naprawdę dużej wysokości. W Zakopanem, dostępne są modele kos i podcinarek, które działają na elektronice, lub spalinach. Tutaj warto zastanowić się nad własnymi potrzebami. Posiadacze małych, bądź średnich ogrodów, mogą bez wahania, dodać do swojego wyposażenia kosę/podcinarkę elektryczną. Jest bardzo wygodna w obsłudze, lekka, a co najważniejsze – nie hałasuje. Z kolei spalinowy sprzęt ma to do siebie, że jest głośniejszy, ale… Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Kosa spalinowa cieszy się powodzeniem chociażby w dużych firmach, bo nie występuje u niej ograniczenie w postaci kabla zasilającego, może działać na każdym terenie, co czyni z niej bardzo wydajnego pomocnika.

Używając kos lub podcinarek trzeba mieć też na uwadze zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa, czyli w tym przypadku, należy pamiętać o kasku ochronnym i okularach.

Pilarki spalinowe i elektryczne – Zakopane

Pilarka powszechnie nazywana jest urządzeniem, bądź jego częścią –  działającą mechanicznie, na silniku spalinowym lub elektrycznym, wyposażoną w ząbkowane ostrze, którego zadaniem jest przerzynanie różnej grubości materiałów, czyli w tym przypadku do drewna, kamienia, metalu, betonu, czy nawet metalu. Dzisiaj jednak czasy są nieco inne, dzięki czemu tego rodzaju sprzęt nie służy jedynie do niszczenia. Można go wykorzystywać do prac artystycznych, jak np. rzeźbiarstwo w lodzie, lub drewnie.

Pilarki mechaniczne i ich rodzaje:

  • pilarka tarczowa i stołowa
  • pilarka wahadłowa i ramieniowa
  • pilarka panelowa i formatowa
  • pilarka ręczna i taśmowa
  • pilarka łańcuchowa
  • ukośnica
  • formatyzarka
  • wyrzynarka
  • pilarka szablasta

Po więcej szczegółów zapraszamy do zakładek z ofertami na naszej stronie – czekamy na Ciebie w Zakopanem!