Article

Roboty koszące i traktory ogrodowe – Bielsko-Biała

Miejsce standardowych kosiarek elektrycznych i spalinowych powoli zajmują roboty koszące oraz traktory ogrodowe. Są one niebywałym wybawieniem dla posiadaczy zarówno małych, jak i wielkich trawników. Roboty koszące potrafią całkowicie zwolnić z obowiązku koszenia, a przy tym cieszyć się perfekcyjnie przyciętą murawą, natomiast traktory ogrodowe potrafią niezwykle udogodnić czasochłonny obowiązek koszenia większych połaci zieleni. Jeśli więc poszukujesz ułatwienia dla codzienności i uczynić swoje ogrodowe życie w Bielsko-Białej łatwiejszym i przyjemniejszym – koniecznie przemyśl zakup jednego ze wspomnianych urządzeń. Którego? O tym przekonasz się w poniższym artykule!

Roboty koszące Bielsko-Biała – jak wybrać najlepszy?

Roboty koszące coraz częściej parkują na trawnikach w Bielsko-Białej. Są one automatycznymi kosiarkami do trawy, które są w stanie samodzielnie skosić przydomowy trawnik lub ogród. Można wyznaczyć im strefy pracy, ustalić jej harmonogram (nie tylko odnośnie konkretnych dni pracy, ale i godzin), a nawet – za pomocą smartfona – sterować jego działaniami i weryfikować ich wyniki. Niemniej ogromna liczba rozmaitych robotów koszących na rynku i ich różnorodność w funkcjonalności może u niejednego ogrodnika rodzić dylematy. Jak wybrać najlepszy dla siebie?

Naturalnie – w pierwszej kolejności powinniśmy wybrać model, który będzie w stanie objąć zasięgiem całą powierzchnię naszego ogrodu. Niezwykle istotna jest również moc urządzenia, która musi podołać wszelkim niespodziankom napotykanym na swojej drodze (szyszkom, gałązkom). Jednakże to są podstawy, na które musimy zwrócić uwagę przy zakupie każdej kosiarki. W robotach koszących ważną rolę pełnią także dodatkowe funkcje, np. czujnik deszczu, dzięki któremu – gdy pogoda się popsuje – robot przerwie swoją pracę. Inną przydatną funkcją jest kod PIN, którym można zabezpieczyć robota przed przypadkowym uruchomianiem lub kradzieżą. Warto także zauważyć, że wiele modeli ma nawet alarm!

Traktory ogrodowe Bielsko-Biała – idealna dla dużych połaci zieleni

Im większy teren do skoszenia, tym bardziej wskazane jest zastąpienie kosiarki traktorkiem ogrodowym. Dlaczego? Ten nietypowy, czterokołowy pojazd pozwala zaoszczędzić mnóstwo energii i czasu. Doprowadzenie do porządku ogromnego terenu zieleni jest niezwykle męczącym zadaniem. Traktory ogrodowe są wygodne, a ich szybkość koszenia jest niezrównana – przede wszystkim przez wzgląd na szeroki korpus roboczy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego urządzenia?

Szukając idealnego, warto zwrócić uwagę na typ i moc silnika. Silniki trójcylindrowe są najtrwalsze i charakteryzują się największą mocą – jednocylindrowe są znacznie słabsze, ale na niezbyt wielkiej powierzchni sprawdzą się znakomicie. Najbardziej optymalnym wyborem zdaje się być tutaj traktor z silnikiem dwucylindrowym i napędem na cztery koła. Warto także tutaj dodać, że im większa moc urządzenia, tym lepiej będzie radził sobie on ze wszelkimi nierównościami i wzniesieniami.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Agrokent, gdzie nie brakuje interesujących propozycji robotów koszących, traktorów ogrodowych i innych sprzętów do pielęgnacji terenów zieleni!