Article

Roboty koszące i traktory ogrodowe – Częstochowa

Idealnie przystrzyżony, wypielęgnowany i soczyście zielony trawnik jest wyzwaniem zarówno dla właścicieli małych ogrodów w Częstochowie, jak i znacznie większych terenów zieleni. Uzyskanie zadowalającego efektu wymaga przede wszystkim regularnego koszenia i podlewania, nie przychodzi on od razu. Jak ułatwić sobie to zadanie i zaoszczędzić czas, a jednocześnie uzyskać piękny, gęsty trawnik? Wystarczą nam specjalistyczne narzędzia i urządzenia!

Roboty koszące Częstochowa – rozwiązanie dla zapracowanych

Roboty koszące to maszyny, które bez wątpienia przypadną do gustu osobom, które są na bakier z czasem. Nie wymagają one obsługi – wystarczy je odpowiednio zaprogramować (zwykle za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony), aby same zajęły się naszym trawnikiem. Te roboty potrafią sprawdzać wysokość trawy, dzięki czemu zawsze wykonają swoją pracę w odpowiednim czasie i – gdy zacznie padać im akumulator – same wrócą do stacji dokującej i go naładują. Parametry urządzenia są dostosowane do rozmiaru ogrodu przeznaczonego do koszenia. Taki robot ścina tylko końcówki źdźbeł trawy, które równomiernie rozkładają się na trawniku i go nawożą. Dzięki temu nie musimy grabić i kompostować naszego trawnika – automatyczna kosiarka robi to od razu, za nas. Niestety, sprawdza się ona jedynie w niewielkich ogrodach.

Traktory ogrodowe Częstochowa – idealne dla każdego

Większe powierzchnie wymagają większych sprzętów – na nich idealnie sprawdzą się traktory ogrodowe. Są one wygodne w użytkowaniu nie tylko dla ludzi młodych, ale i starszych – komfortowo się je operuje i gwarantują ergonomiczne siedzisko, często z możliwością dostosowania go do użytkownika. Przy zakupie traktorka ogrodowego powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc (im większy teren, tym większą warto wziąć pod uwagę) oraz szerokość koszenia – aby praca szła sprawnie powinna wynosić ona minimum 1 metr. Ponadto, aby otrzymać trawę wysokiej jakości, należy wybrać traktorek o dużej ilości noży tnących – zagwarantują one dokładne koszenie.

Istotnym elementem traktorów ogrodowych są także kosze do gromadzenia skoszonej trawy (niektóre posiadają funkcję wyrzutu bocznego). Trawa skoszona lądująca w koszu znacznie ułatwia pracę i – przede wszystkim – pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu, gdyż później nie musimy jej zgrabiać. Jednakże, niekiedy system boczny posiada możliwość rozdrabiania, dzięki czemu – w trakcie koszenia – trawa od razu staje się nawozem. Niestety, ten traktorek, choć zdecydowanie jest warty przemyślenia, ma jedną wadę – koszenie nim powinno być regularne, gdyż strzyżona trawa nie powinna być zbyt wysoka.

Roboty koszące i traktory ogrodowe to sprzęty, które zdecydowanie ułatwiają pracę przy koszeniu trawników w Częstochowie. Pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i dbają o naszą murawę, dzięki czemu możemy cieszyć się piękną zielenią i być dumni z naszych ogrodów oraz innych terenów zieleni. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu Agrokent, gdzie znajdą Państwo właściwe maszyny do pielęgnowania zarówno małych trawników, jak i tych ogromnych.