Article

Roboty koszące i traktory ogrodowe – Gliwice

W Gliwicach mawia się, że potrzeba jest matką wynalazków, a lenistwo ich ojcem. Patrząc na współczesne narzędzia ogrodowe, nasuwa się właśnie ta myśl. Dlaczego? W ogrodnictwie możemy spotkać coraz więcej udogodnień, które nie tylko czynią prace przy trawniku łatwiejszym i przyjemniejszym, ale i bywa, że maszyna całkowicie wyręcza człowieka przy jego pielęgnacji. Jakie maszyny sprawią, że koszenie będzie świetną rozrywką? Które wykonają pracę za nas? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Poniższy tekst to wszystko zdradzi!

Roboty koszące Gliwice – koszenie automatyczne

Roboty koszące są automatycznymi kosiarkami do trawy, które znakomicie sprawdzają się w przydomowych ogrodach. Można je zaprogramować tak, aby kosiły nie tylko o konkretnych dniach jego pracy, ale także o dokładnych godzinach, a steruje się ich pracą za pomocą urządzenia mobilnego, np. smartfona. Tak, jak i w przypadku „zwykłych” kosiarek, tak i przy robotach koszących istotną kwestią jest szerokość koszenia oraz rodzaj ostrzy. Wytrzymałe, ostre, stalowe noże są w stanie drobniutko posiekać źdźbła, które z powrotem spadają na ziemię – jest to tzw. proces mulczowania zasilający trawę w cenne składniki odżywcze.

Przed zakupem robota koszącego warto zwrócić uwagę na dodatkowe jego funkcje, na przykład czujnik deszczu lub kod PIN, który zabezpiecza robota przed kradzieżą.

Traktory ogrodowe Gliwice – zbawienie dla posiadaczy dużych trawników

Niestety, z dużymi trawnikami roboty koszące mogą sobie nie poradzić – mają one ograniczone pole działania. Posiadacze większych terenów powinni przemyśleć zakup traktorka ogrodowego, który jest idealnym rozwiązaniem dla tego typu prac. Radzą sobie one bezproblemowo ze skutecznym koszeniem większych obszarów oraz bardzo komfortowo się nimi operuje. Aby wybrać właściwy traktor ogrodowy dla siebie należy wziąć pod uwagę wielkość powierzchni ogrodowej i jej rodzaj, system i ilość noży tnących traktorka, zbiornik z paliwem maszyny i jego pojemność oraz dodatki – osprzęt, kosz na trawę itp.

Przy bardzo dużych trawnik, należy zwrócić uwagę na moc silnika (od 16kM). Taki traktor powinien posiadać dużą szerokość koszenia – minimum 100cm. Duża ilość noży gwarantuje szybkie i dokładne koszenie. Decydując się na zakup traktorka ogrodowego trzeba również pamiętać o odpowiedniej pojemności, aby nie przerywać pracy celem uzupełnienia paliwa. Traktor ogrodowy może być wyposażony też w specjalny kosz do gromadzenia trawy lub posiadać funkcję wyrzutu bocznego, a niektóre modele traktorków ogrodowych pozwalają korzystać z dodatkowego osprzętu, na przykład pługu.

Koszenie wykonuje się od wiosny, gdy tylko wzejdzie trawa, aż do później jesieni, przeważnie raz w tygodniu. Dlatego warto uzbroić się w maszyny, które ułatwią i uprzyjemnią nam to zadanie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Agrokent, gdzie nie brakuje interesujących modeli nowoczesnych robotów koszących oraz traktorków ogrodowych. Zadbaj o swój ogród w Gliwicach i ciesz się pięknie zielonym trawnikiem!