Article

Roboty koszące i traktory ogrodowe – Ruda Śląska

Cblankzasami mamy niewiele czasu na zadbanie o trawnik w Rudzie Śląskiej, a – niestety – stworzenie wypielęgnowanego, soczyście zielonego podłoża wymaga przede wszystkim regularnego koszenia i podlewania. Na szczęście są urządzenia, które pomogą nam w tym zadaniu i pozwolą na uzyskanie soczyście zielonego trawnika, na który każdy będzie spoglądał z zachwytem! Jakie maszyny ułatwią nam to zadanie i pozwolą zaoszczędzić mnóstwo czasu? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł o robotach koszących i traktorach ogrodowych!

Roboty koszące Ruda Śląska – maszyna, która wyręcza w obowiązkach

Osoby, które nie mają czasu na systematyczne koszenie trawnika, zakochają się w robotach koszących. To automatyczne kosiarki, które zaopiekują się naszym trawnikiem za nas – nie wymagają one obsługi, wystarczy je zaprogramować. Roboty koszące potrafią sprawdzać wysokość trawy, a tym samym wykonują swoją pracę zawsze na coś. Ponadto, gdy zaczyna im padać akumulator – same wracają do stacji dokującej i go ładują, więc nie musimy się o niego martwić. Wiele modeli automatycznych kosiarek posiada również alarm, który chroni je przed kradzieżą. Ogromnym atutem tego urządzenia jest również to, że równomiernie rozkładają po trawniku trawę, dzięki czemu jest on stale nawieziony, a właściciel ogrodu unika męczącego grabienia i kompostowania. Niestety, robot koszący ma i swoją wadę – przystosowany jest jedynie do niewielkich terenów…

Traktory ogrodowe Ruda Śląska – komfortowe i szybkie koszenie

Na większych terenach, na których robot koszący sobie już nie poradzi, znakomicie sprawdzą się traktory ogrodowe. Są one wygodne w użytkowaniu – komfortowo się nimi operuje, a ergonomiczne siedzisko zwykle można dostosować do użytkownika. Parametrami, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie traktora ogrodowego powinny być: moc (im większa, tym z większym terenem traktorek sobie poradzi), szerokość koszenia (musi wynosić przynajmniej 1 metr, inaczej praca będzie szła powoli) oraz ilość noży (duża ich ilość zagwarantuje dokładne koszenie). Ważnym elementem traktora ogrodowego jest również kosz do gromadzenia skoszonej trawy (istnieją modele, które posiadają funkcję wyrzutu bocznego trawy). Lądująca od razu w pojemniku trawa pozwoli zaoszczędzić czas – nie musimy jej zgrabiać i zbierać. Niemniej modele, które posiadają możliwość rozdrabniania są równie kuszące – przy koszeniu nawożą trawnik skoszoną i rozdrobnioną trawą. Niestety, ten traktorek posiada również wadę – kosić nim należy często, ponieważ koszone źdźbła nie mogą być wysokie. Dlatego też najchętniej wybieranym modelem jest ten z koszem.

Idealnie przystrzyżony i soczyście zielony trawnik to marzenie każdego ogrodnika w Rudzie Śląskiej. Jeśli również o nim marzycie, ale jesteście na bakier z czasem – zainwestujcie w robota koszącego lub traktor ogrodowy! W ofercie sklepu Agrokent nie brakuje atrakcyjnych modeli tych maszyn, które sprawią, że będziecie dumni ze swoich terenów zieleni! Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem!