Article

Roboty koszące i traktory ogrodowe – Skawnia

blankSkoszona trawa dla wielu ogrodników jest na pewno priorytetem, choć nie oznacza to, że koszenie jest ulubionym zajęciem posiadaczy ogrodów. Wszystko zależne jest oczywiście od czasu i chęci. Na takie… Bardziej leniwe dni, mamy idealne rozwiązania. A są nimi… Roboty koszące i traktory ogrodowe. Dostać je można na terenie całej Polski, w tym także w Skawni. Tego typu rozwiązania dają maksimum wygody i sprawiają, że o trawnik aż chce się dbać.

Skawnia: Roboty koszce – jak przygotować trawnik do koszenia?

Robot koszący, to urządzenie, które samo porusza się po wyznaczonym terenie i odpowiednio reaguje na otoczenie, dzięki specjalnym czujnikom. Nie posiada kosza do zbierania, ale został wzbogacony funkcją mulczowania, czyli innymi słowy, sieka trawę bardzo drobno i rozrzuca ją po trawniku. Zanim jednak przystąpicie do uruchomienia robota, powinniście w pierwszej kolejności, odpowiednio przygotować trawnik do koszenia.

1. Wyznacz miejsce na bazę

Robot to urządzenie, które samodzielnie ładuje akumulatory, dlatego też, bardzo ważne jest wyznaczenie bazy, do której będzie mógł co jakiś czas się udać i uzupełnić energię.

2. Im mniej skomplikowany trawnik, tym lepiej

Dla takiego robota najlepszy jest prosty trawnik bez żadnych przeszkód, czy klombów. Może on wówczas swobodnie poruszać się po wyznaczonym terenie i mieć wszędzie łatwy przejazd.

3. Zachowaj odpowiednią odległość pomiędzy przewodem elektryczny, a przeszkodami

Dla robota koszącego, jest to granica, której nie będzie przekraczać, dlatego staraj się zawsze zachować precyzyjną odległość. Tutaj warto kierować się zaleceniami producenta.

4. Pomyśl nad zakopaniem przewodu

Nie jest to konieczne, ale oczywiście zalecane. Dzięki tej czynności zmniejszycie ryzyko na uszkodzenie kabla.

5. Nie przesadzaj z nachyleniem trawnika

Robot najlepiej czuje się na trawniku płaskim. Jeśli będzie zbyt stromo nie podjedzie pod trawnik. U większości modeli maksymalny poziom nachylania to ok 30%.

6. Zakop studzienki i kable zasilające, posprzątaj kamienie, patyki, zabawki

Ma to uchronić Twoje wyposażenie przed zniszczeniem przez robota, jak i uchronić robokosiarkę przed zniszczeniem noży

7. Nie koś trawy podczas deszczu

Robot koszący jest odporny na warunki atmosferyczne, ale koszenie mokrego trawnika wiąże się z wyrywaniem źdźbeł trawy zamiast ich przycinaniem.

8. Nie rezygnuj ze starej kosiarki

Może zdarzyć się tak, że robot koszący, w co niektórych miejscach, okaże się mniej precyzyjny. W takich sytuacjach możesz dokonać prac wykończeniowych przy użyciu starej kosiarki.

Traktory ogrodowe – Skawnia

Kosić trawę można na wiele sposobów. Kolejnym i bardzo komfortowym rozwiązaniem, jest traktor ogrodowy, bo… Kto dziś nie marzył o tym, aby podczas pielęgnacji trawnika, możliwe było siedzenie w wygodnym fotelu? Posiadacze ogrodów w Skawni, mogą bez większego problemy zaopatrzyć się w taki pojazd. Są to maszyny o bardzo dużej szerokości roboczej, działające na mocnych silnikach spalinowych, posiadające wyrzut tylni, ostre noże i możliwą regulację wysokości koszenia, ale więcej informacji, w tym temacie znajdziecie w naszej ofercie – zapraszamy!