Article

Roboty koszące i traktory ogrodowe – Zabrze

Prace ogrodowe stają się coraz łatwiejsze i przyjemniejsze. Dowodem są na to coraz ciekawsze nowinki sprzętowe, między innymi robot koszący, który jest w stanie całkowicie wyręczyć nas z obowiązku koszenia. Niestety, sprawdza się on jedynie na mniejszych powierzchniach, jednak i na duże tereny zieleni mieszkańcy Zabrza mają sposób – traktorek ogrodowy. Jakie są możliwości robotów koszących? Jak wybrać odpowiedni traktorek? Zachęcamy do przeczytania tego artykułu do końca – znajdziecie tam odpowiedzi na powyższe pytania!

Roboty koszące Zabrze – zyskaj więcej czasu!

Roboty koszące są w stanie samodzielnie skosić trawnik. To autonomiczne kosiarki, które każdy może bez trudu zainstalować w swoim ogrodzie. Harmonogram jego pracy ustala użytkownik – następnie urządzenie przemieszcza się po wyznaczonym terenie i kosi powierzchnię trawnika. Programując go, można zadecydować nie tylko o konkretnych dniach jego pracy, ale i o dokładnych godzinach. Często posiadają one także dodatkowe funkcje, np. czujnik deszczu (robot wraca wówczas do stacji dokującej) oraz kod PIN lub alarm, które uchronią go przed omyłkowym uruchomieniem lub kradzieżą.

Automatyczne kosiarki do trawy pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i są w stanie zadbać o twój trawnik za ciebie. To ciche i niezwykle atrakcyjne urządzenia, które – choć do najtańszych nie należą – warto mieć w swoim przydomowym ogrodzie. Na większe powierzchnie należy zakupić jednak mocniejszy sprzęt – wcześniej wspomniane traktory ogrodowe.

Traktory ogrodowe Zabrze – nietuzinkowa pomoc i przyjemność

Ułatwieniem przy pielęgnacji dużych trawników są traktory ogrodowe. To wygodny sposób na skoszenie większych powierzchni – wystarczy usiąść na komfortowym siedzisku i ruszyć do pracy. Dzięki tym samobieżnym kosiarkom możemy uniknąć czasochłonnego i męczącego koszenia, nie wspominając o tym, że dla starszych lub chorych osób może okazać się on nieopisaną pomocą. Praca z traktorkiem ogrodowym to czysta przyjemność, a nawet frajda!

Decydując się na zakup kosiarki samobieżnej, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na typ i moc silnika. trójcylindrowe są najtrwalsze i mają największą moc, jednocylindrowe – najsłabsze, jednakże jeśli nie masz zbyt wielkiej powierzchni do koszenia wystarczą. Na dużych działkach najlepiej sprawdzą się te z silnikiem trój- lub dwucylindrowym. Weź pod uwagę także pojemność zbiornika na paliwo, aby nie przerywać pracy na uzupełnianie go. Naturalnie, nie można przejść też obojętnie obok szerokości koszenia. Tutaj najważniejsza liczba noży – im więcej tym lepiej. Wygodnym dodatkiem jest także kosz, do którego trafia skoszona lub sama funkcja rozdrabniania trawy, dzięki której od razu nawieziesz nimi trawnik. Do ogrodowego traktorku można dokupić także szereg akcesoriów – przyczepkę, pług, obrotową szczotkę odśnieżającą i znacznie więcej!

W sklepie Agrokent czeka na Ciebie bogata oferta robotów koszących i traktorków ogrodowych. Na pewno znajdziesz u nas odpowiedni sprzęt do swojego ogrodu!