Article

Roboty koszące, traktory ogrodowe – Bytom

Koszące maszyny samobieżne zyskują stopniowo coraz większą popularność – również w miejscowości Bytom. Traktory ogrodowe na miejskich terenach zieleni i przydomowe roboty koszące nikogo już nie dziwią. Ba! Coraz bardziej cenimy je za ułatwianie pielęgnacji trawników, uprzyjemnianie pracy i możliwość zaoszczędzenia mnóstwa czasu. Na jakiej zasadzie działają roboty koszące? Kiedy warto zdecydować się na traktor ogrodowy? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te oraz inne ważne pytania – koniecznie przeczytaj go do końca!

Roboty koszące Bytom – koszenie trawnika z… kanapy

Co to są roboty koszące? To automatyczne kosiarki do trawy, które „wyręczają” gospodarzy w pracach przy trawniku i samodzielnie go koszą. Na to urządzenie składa się nie tylko sam robot, ale i cały system: również stacja dokująca oraz przewody niskiego napięcia. Dzięki nim można wyznaczyć strefę pracy robota, a także drogę powrotną do stacji. Urządzenie przemiesza się po ogrodzie zgodnie z ustaleniami użytkownika (niektóre modele można zaprogramować za pomocą smartfona na konkretne dni i godziny pracy) i kosi powierzchnię trawnika.

Przed zakupem robota koszącego, rozważając jego zakup, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które oferuje. Alarm, zabezpieczający przed kradzieżą lub czujnik deszczu, dzięki któremu robot przerywa pracę w momencie pogorszenia się warunków pogodowych są niezwykle atrakcyjnymi i funkcjonalnymi dodatkami. Ochronią również robota koszącego od zniszczenia lub „zagubienia”.

Traktory ogrodowe Bytom – oszczędność energii i czasu

Traktory ogrodowe są idealnym sprzętem do koszenia dużych terenów – tam, gdzie używanie kosiarki spalinowej lub elektrycznej jest czasochłonne i męczące. Praca z tymi maszynami jest niezwykle przyjemna i komfortowa, bowiem wyposażone są między innymi w wygodne siedzisko – często są to fotele o regulowanej wysokości, które jeszcze bardziej zwiększają komfort osoby obsługującej. Traktory ogrodowe charakteryzują się również niezrównaną szybkością koszenia, dzięki czemu korzystając z nich można zaoszczędzić nie tylko mnóstwo energii, ale i czasu.

W traktorze ogrodowym najważniejszym parametrem jest moc – powinniśmy wybrać ją w zależności od rozmiaru powierzchni do skoczenia. Im większy rozmiar trawnika, tym większą moc należy brać pod uwagę. Warto także zauważyć, że traktory ogrodowe z większą mocą lepiej radzą sobie z nierównościami terenu i wzniesieniami. Aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest również osprzęt urządzenia – szerokość i ilość noży oraz pozostałe wyposażenie (np. pojemnik na trawę), także system utrzymywania równego kierunku jazdy. Koła bieżnika powinny być wyprofilowane tak, aby nie powodowały niszczenia trawnika.

Zarówno roboty koszące, jak i traktory ogrodowe są w stanie zamienić pielęgnację trawnika w przyjemną pracę. Dzięki nim szybko i z łatwością można wypielęgnować każdy dywan zieleni i w spokoju cieszyć się zaoszczędzonym czasem i energią. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Agrokent, gdzie nie brakuje urządzeń, które wspomogą pracę w ogrodzie w Bytomiu!